استعلام قیمت ورق st52

قیمت ورق st52 آهن رسان

ورق فولادی از مقاطع و مصالح فولادی و فلزی مهم صنایع مختلف به شمار می رود کاربرد این محصول در صنایع به قدری است که آن را به عنوان محصول ای مادر می شناسند قیمت ورق ST52 آهن رسان در دسته انواع ورق ساختمانی بر اساس ویژگی ها جنس استاندارد ساخت وزن کارخانه سازنده و موارد دیگر می تواند تغییر کند از انواع ورق های ساختمانی دیگر می توان به ورق ST33-ST34-…,ST44,…ST37,…ST52 اشاره کرد همان‌طور که می بینید تمام این ورقه ها با نام st مشخص می‌شوند و رقمی که در کنار نام آن‌ها است نشانگر حداکثر میزان استحکام کششی می باشد. این نوع فولادها با نام فولاد ساختاری یا ساختمانی معروف هستند یعنی برای کارهای ساخت و ساز مناسب تر می باشند. در این میان دو نوع ورق ST37 و ST52 معروف تر و رایج تر هستند. در بازار به ورق فولادی ساخته شده است ST37 ورق سیاه کربنی یا ورق آهن گفته می شود که در سه درجه کیفیت ساخته می شود چه نوع درجه سوم آن علاوه بر کاربردهای ساختمانی در برخی از کاربردهای صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما ورق ST52 نیز به عنوان ورق سیاه صنعتی معروف است زیرا علاوه بر کاربردهای ساختمانی در بسیاری از کاربردهای صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید انواع ورق سیاه در بازار آهن نیاز به داشتن اطلاعاتی از قبیل استاندارد ساخت نرمال بودن یا نبودن داشتن تست التراسونیک و یا استاندارد ساخت ابعاد ویژگی های آن داریم.

روش ساخت انواع ورق فولادی آهن رسان

ورق فولادی یک نوع مقطع فلزی است که در ابعاد طولی و عرضی استاندارد و یا سفارشی ساخته می شود این ورق های فولادی دارای ضخامت های متفاوتی بر اساس استاندارد و کاربردشان هستند جنس ورق فولادی همان‌طور که از نامش پیداست از فولاد یا استیل می باشد فولاد دارای آلیاژهای گوناگونی است بنابراین در بازار تعداد زیادی ورق فولادی در آلیاژهای مختلف وجود دارد که هر یک بر اساس ویژگی ها و ترکیب شیمیایی که دارد دارای خصوصیات مکانیکی و فنی خاصی است. از مهم‌ترین انواع ورق مورد استفاده در صنایع مختلف که در دو دسته ورق سرد و گرم قرار دارند می توان به ورق گالوانیزه ورق فولاد ضدزنگ ورق آتشخوار ورق اسید شویی ورق دریایی ورق مخزنی ورق آجدار ورق هاردوکس یا ضد سایش ورق سیاه ورق آهنی ورق رنگی ورق تین پلیت و غیره اشاره کرد. بر اساس روش ساخت دو ورق در کارخانه ها تولید می شود.

نورد کاری چیست

به فرایند ساخت فلزات با غلتک کاری و ابزارآلات نظیر آن را نورد کاری می گویند که به دو شیوه سرد و گرم انجام می‌شود در نورد کاری گرم فولاد را در دمای بالا حرارت داده درون کوره و سپس در میان انواع غلتک های افقی و عمودی تحت فشار و کشش قرار می‌دهند تا به شکل و ضخامت مورد نظر برسد.برق تولید شده به روش نورد گرم که از فولاد ST37 ساخته می شود ورق سیاه یا ورق آهن می گویند زیرا ظاهران سیاه کسی و پوسته شده است که حاصل غلتک کاری و نورد گرم در درون کوره می باشد.

قیمت ورق st52

اما در نورد سرد فولاد را در دمای اتاق یعنی در حالت سرد تحت غلتک کاری قرار می دهند و فشار و کشش وارد شده بر آن به میزان خیلی زیادی است تا فولاد در دمای اتاق به شکل ورق یا هر محصول موردنظر دیگر تبدیل شود بنابراین ویژگی‌های دو ورق سرد و گرم با هم متفاوت است.

استاندارد ساخت انواع ورق فولادی

در ایران و در کل دنیا کارخانه های فولاد انواع مقاطع فولادی را طبق استاندارد هایی می سازند که در آن ابعاد جنس روش ساخت روش نگهداری و ساختار شیمیایی محصول مد نظر قرار داده شده است برای تولید انواع ورق فولادی از جمله ورق ST52 استانداردهای مختلفی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به استاندارد آلمان اروپا ژاپن و آمریکا اشاره کرد. در ایران دو کارخانه فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز مهم‌ترین تولیدکنندگان ورق سیاه ST52 هستند. عمده نیاز بازار ایران توسط این دو کارخانه و چند کارخانه دیگر تأمین می‌شود و برخی از انواع محصولات در این حوزه از کارخانه های خارجی از طریق واردات تأمین می‌شود مهم‌ترین برندهای ورق ST52 که از طریق واردات تأمین می شود مربوط است به کشور کره ژاپن چین اوکراین روسیه و آلمان. شما می توانید قیمت ورق ST52 در بازار ایران را بر اساس ویژگی ها کارخانه سازنده و استاندارد آن را در سایت ما مشاهده نمایید و برای خرید ورق فولادی با ما تماس بگیرید. معمولاً ورق فولادی در کارخانه های فولاد به دو صورت ورق شیت یا برش خورده و ورق رول یا کویل تولید می شود.

اگر ورق در ابعاد طولی و عرضی با ضخامت های استاندارد به صورت برش خورده یا شیت یا پلت تولید و بسته بندی شود از آن در مصارفی که نیاز به اندازه ها و استانداردهای فابریک می باشد استفاده می شود؛ اما برخی صنایع بر اساس کاربرد به ورق های فولادی در ابعاد دلخواه و سفارشی نیاز دارند در این موارد کارخانه‌ها در عرض های استاندارد و ضخامت های خاص و استاندارد ورق های فولادی را که معمولاً ضخامت پایین دارند را به صورت رول تولید و عرضه می‌کند این ورقه های رول شده سپس با ابزار های برشکاری مخصوص در اندازه های دلخواه برش داده می شوند به ورق رول ورق برشی نیز می‌گویند.

قیمت ورق st52

مهم ترین کاربرد های ورق ST52

از این ورق برای ساخت قطعات ماشین انواع ماشین آلات صنعتی دیواره دستگاه های صنعتی برای ساخت ریل ها پل ها پروژه های سازه ای و ساختمان سازی برای ساخت جرثقیل بازویی بیل مکانیکی و تجهیزات موبایل استفاده می شود. کاربرد ورقه سیاه بر اساس ویژگی های آن مشخص می شود بنابراین بهتر است تا ترکیب شیمیایی فولاد ST52 را بیشتر بشناسیم. این ترکیب دارای عناصر فسفر گوگرد سیم کربن و منگنز است البته نه به این معنی که عنصر دیگری در آن وجود داشته باشد بلکه میزان این عناصر در این ترکیب اهمیت بالاتری دارند. فسفر و گوگرد هر یک حدود 0.045% را به خود اختصاص داده‌اند. سیلیسیوم مقدار 0.55% و کربن مقدار 0.24% و منگنه بیشترین مقدار یعنی 1.6% را به خود اختصاص داده است.

ورق 

قیمت ورق st52  در وب سایت آهن رسان وارداتی مشخصات ورق st52 ورق st52 چیست ورق st52 کاویان ورق آلیاژی st52 قیمت ورق a516 قیمت ورق کاویان st52 قیمت ورق st37 قیمت ورق روغنی آهن استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق st52 وارداتی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق سیاه 1.5 در وب سایت آهن رسان میل قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق کاویان  قیمت ورق st52 وارداتی ورق st52 3 مشخصات ورق st52 قیمت ورق آهن صنعتی استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن روغنی در وب سایت آهن رسان  قیمت ورق گالوانیزه  استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق st52 وارداتی ورق st52 کاویان مشخصات ورق st52 قیمت ورق st37 ورق st52 چیست قیمت ورق st52 اکسین اهواز قیمت ورق روغنی آهن رسان بارگذاری شده است.

فسفر

باعث می شود تا خاصیت ماشین کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم در فولاد افزایش پیدا کند. گوگرد همچنین باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری در فولاد می شود ولی بر استحکام کششی تأثیر چندانی ندارد. سیلیسیوم اما عنصر مهمی در افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد است و کربن باعث افزایش سختی و کاهش قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری می شود یعنی هر چه مقداری کربن در فولاد کاهش یابد قابلیت جوشکاری ماشین‌کاری هم افزایش می‌یابد؛ و منگنز باعث افزایش سختی و نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد و سختی پذیری بیشتر در آن می شود.