قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

پروفیل تیراهن در پروژه های بزرگ ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد در انواع سازه ها با توجه به نوع سازه ،حجم سازه،و میزان مصرف تیرآهن  نوع تیرآهن و گرید آن تعیین می گردد. این موضوع نیز از جمله عوامل تعیین کننده قیمت تیرآهن در بازار آهن آلات می باشد. به تیرآهن می توان لقب اصلی ترین المان  در ساخت ساز را اختصاص دادکه از جمله وظایف اصلی آن تحمل نیروهای برشی و بارهایی است که ممکن است در طول زمان وبراساس عوامل مختلف به سازه واردگردد. یکی از مهمترین علت هایی که از تیرآهن برای اسکلت بندی استفاده می کنند بهینه سازی در زمان در هنگام نصب می باشد.قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

نکته:

اسکلت بندی با مقاطع فولادی بسیار پرکاربرد و عالی می باشد زیرا دارای مقاومت بسیار بالا به نسبت سایر فلزات می باشدو در مواجه با انواع فشار مقاومت بالایی را از خود نشان می دهد  در صنعت ساختمان سازی و دیگر صنایع مهندسین سازه از قیمت تیرآهن در مشهد  در نقاط بسیار مهم ساختمان استفاده می کنند.

تیرآهن در استاندارد وگریدهای های مختلفی تولید وبه بازار عرضه می گردد:

تیرآهن IPE استاندارد کشوراروپا و ایران

تیرآهن INP استاندارد کشورچین و روسیه

تیرآهن IPB بال پهن یا هاش H

قیمت تیرآهن و هاش:

قیمت پروفیل های آهن و هاش  تحت تاثیر عواملی مانند :

 1. افزایش قیمت سنگ آهن
 2. تورم دربازار منطقه ای و فرامنطقه ای
 3. هزینه های سوخت گیری و حمل و نقل
 4. افزایش گردش سرمایه در بازار مسکن
 5. افزایش عرضه و تقاضا

و…افزایش پیدا می کند.

در ایران کارخانه جات صنعتی زیادی مشغول به فعالیت در عرصه تولید مقاطع فولادی الخصوص تیرآهن وهاش می باشند که از جمله برترین این کارخانه جات می توان به کارخانه های :

لیکن در بین این کارخانه جات قیمت تیراهن ذوب آهن اصفهان به طور معمول بالاتر از بقیه کارخانه جات می باشد. که تولید کننده انواع استاندارد تیرآهن در کشور می باشد.

نکته:

به طور عمده قیمت تیراهن در بازار به صورت شاخه ای اعلام می گرددو قیمت تیرآهن هاش ، تیرآهن بال پهن به صورت کیلوییی می باشد.

استانداردهای تیرآهن

تیرآهن INP :

این نوع تیرآهن به تیرآهن اروپایی در بازار آهن آلات مشهور است  و به آن پروفیل نرمال یا معمولی هم گفته می شود،  که طول این نوع پروفیل از 8 تا 16 متر شروع می شود و ارتفاع آن  بین 80 تا 600 میلیمتر و عرض آن بین 42 تا 215 میلیمتر می باشد .

تیرآهن IPE:

این سبک تیرآهن به طور معمول ضخامت جان تیرآهن به نسبت بال تیرآهن کمتر است، اما عرض بال آن به نسبت بقیه تیرآهن بیشتر است  طول تولید این تیرآهن  از 16 تا 18 متر و عرض آن از 46 تا 220 میلمتر  تولید می شود .

تیرآهن IPB:

این سبک تیرآهن تهیه شده از بهترین پروفیل نورد شده می باشد که برای ستون ها ، قوطی ها و… مورد استفاده قرار می گیرد . این تیرآهن در بازار با نام هاش هم شناخته می شود و در دو نوع بال سبک و سنگین عرضه می گردد .

قیمت تیرآهن وخرید تیرآهن

همان طور در نخستین پاراگراف ذکر شده است قیمت تیرآهن به عوامل مختلفی مانند: کیفیت کارخانه تولید کننده ،ابعاد،نوع تیرآهن برمیگردد. و همچنین قیمت بازار جهانی و سنگ آهن نرخ قیمت اهن دربازار امروز به صورت لحظه ای محاسبه می گردد و تحت تاثیر عوامل سیاسی و اقتصادی  دارای نوسانات بسیاری می باشد . سیاست قیمت گذاری تیرآهن بسته به عواملی از جمله :

فروش تیرآهن :

در ایران فروش تیرآهن به عوامل زیادی وابستگی دارد اما ازجمله بارزترین آن می توان بازارمسکن را نام برد،که شدید ترین و بیشترین تقاضا تیرآهن در این بازار می باشد از این جهت رونق و رکورد بازار مسکن به صورت مستقیم در میزان فروش تیرآهن تاثیرگذار خواهدبود.

بهترین برند تیرآهن موجود در بازار ایران به کدام کارخانه برمیگردد:

در ایران تولید تیرآهن بیشتر به دو روش سبک و استاندارد می باشد و در حال حاضر می توان گفت بهترین نوع تیراهن موجود در بازار از کارخانه ذوب آهن اصفهان می باشد که مادر صنعت فولاد هم نام گرفته است . از جمله مزیت های برتر تیرآهن های تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان امکان شبکه سازی آن ها می باشد. قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

برخی نکات مهم در خرید تیرآهن:

 1. عرضه تیرآهن به مصرف کننده به دو صورت شاخه ای و کیلویی صورت می پذیرد
 2. تیراهن های پرکاربرد و مرغوب در بازار در گریدهای 14 . 16 . 18 می باشد.
 3. برندهای معتبر برای خرید تیرآهن کارخانه جات: ذوب آهن،کرمانشاه ،فایکو ،آرین ،بناب و یزد می باشد.

مزایای استفاده از تیر آهن هاش آهن رسان 

تیر آهن هاش در دو نوع سبک و سنگین به بازار عرضه می‌شود و تفاوت اصلی این دو، در میزان ضخامت آن‌هاست.

تیرآهن هاش سبک : که به این خاصیت اشاره دارد که ضخامت بال ها کمتر و نازک تر است .

تیرآهن هاش سنگین :که به این خاصیت اشاره دارد که ضخامت بال ها بیشتر است و در بازار این محصول فروش  و کارایی بیشتری دارد .

تیرآهن هاش در گرید های زیر در بازار ارائه می گردد :

این نوع تیرآهن در صنعت پل سازی، برج سازی، سد سازی و صنایع مشابه این صنایع  که نیاز به مقاومت بالایی دارند کاربرد دارند  .

نکته : هاش HBE، هاش از نوع سنگین بوده و نسبت به هاش HEA بالها دارای ضخامت بیشتری می باشند. در هنگام استفاده در طول های بلند، هاش نسبت به تیراهن I کاربرد بیشتری داشته زیرا می توان آنها را در اندازه های متنوعی ساخت. تیرآهن هاش برای طول های 100 متر نیز کاربرد دارد اما تیرآهن نوع I تا طول 30 متر کاربرد دارد.

کاربرد تیرآهن هاش :

 1. ساختمان سازی
 2. پل سازی
 3. ساخت تجهیزات پالایشگا ها
 4. کشتی سازی
 5. سد سازی
 6. ساهت تیرها وخرپا

تفاوت تیرآهن هاش با تیرآهن معمولی:

تفاوت این دو دو تیرآهن در طول بال آن هاست که سبب شده طول بال تیر آهن هاش از طول بال تیرآهن معمولی بیشتر باشد . یکی از ویژگی های تیرآهن هاش مقاومت یکسانی است که از هر دو جهت بر هم عمود می باشند و تمایز در این تیرآهن را به وجود آورده است .تیرآهن I  شکل یا همان تیرآهن معمولی که در پایه گذاری سازه ها و مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد . و کاربرد های دیگر آن در ساخت پل ها ، آسمان خراش ها ، و… می باشد .

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

کیفیت تیرآهن هاش را چگونه تشخیص دهیم :

در ساخت ساز ها مهم ترین نکته در کیفیت و استحکام یک سازه کیفیت استفاده از یک تیرآهن مرغوب می باشد. یکی از موارد اعتبار خرید تیرآهن در تهیه از کارخانه تولید کننده آن می باشد ، و همچنین تیرآهن باید از نظر ظاهری دارای طول و ضخامت یکسان باشد ، به عنوان دیگر یکنواخت ساخته شده باشد به طوری که بدنه تیرآهن تراز باشد . قیمت تیرآهن فایکو در مشهد