قیمت میلگرد میانه در مشهد

آهن، فولاد، آلومینویم و بسیاری از فلزات و آلیاژهای فلزی دیگر را می توان به شکل های مختلف در زندگی بشر مشاهده کرد. این فلزات اهمیت بالایی دارند و کاربردهای آنها بسیار گسترده است. محصولات و مقاطع فلزی زیادی هست که در کارخانه ها تولید می شود این محصولات شامل انواع تیرآهن، میلگرد، ورق و … است. از این محصولات در صنایع مختلف استفاده می شود. مثلا از انواع میلگرد در افزایش استحکام بتن استفاده می شود. در ساخت برخی ابزار و تجهیزات نیز به کار برده می شود. در ادامه مطلب می خواهیم در مورد میل گرد اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار دهیم و قیمت میلگرد میانه در مشهد را نیز مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.قیمت میلگرد میانه در مشهد

قیمت میلگرد میانه در مشهد

میلگرد چیست و انواع آن کدامند

این یک محصول به شکل میله است که سطح مقطع آن دایره ای و داخل آن پر است. میله ای که معمولا از فولاد ساخته می شود و در طول های 6 یا 12 متری ساخته می شود. قیمت میلگرد در مشهد در اندازه های مختلف است. هرچه کمتر باشد می توان آن را به صورت کلاف تولید کرد و هرچه قطر میلگرد بالا باشد می توان آن را به شکل شاخه تولید کرد. این محصول از نظر استحکام، دوام، مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت کششی، مقاومت در برابر ضربه و .. در انواع گوناگونی ساخته می شود. در واقع مشخصات فنی و مکانیکی آن به چند مورد بستگی دارد که شامل جنس، کارخانه سازنده، استاندارد ساخت و ابعاد آن است.

میلگردها دو نوع اصلی دارند:

میلگرد ها از نظر جنس و ترکیب شیمیایی و مواد سازنده نیز چند نوع دارند:

البته این لیست تنها تعدادی از انواع مختلف میلگرد هست. محصولات بسیار زیادتری از این مورد ساخته می شود که هر یک بر حسب خصوصیاتی که دارند کاربردهای متنوعی نیز دارند.قیمت میلگرد میانه در مشهد

از نظر استاندارد ساخت نیز ممکن است با این اسامی از میلگردها مواجه شوید:

در استانداردهای مختلف این نامگذاری ها با هم تفاوت هایی دارند.

میل گرد چه کاربردهایی دارد

از رایج ترین کاربردهای میلگرد می توان به استفاده از آن در بتن اشاره کرد که برای افزایش میزان مقاومت کششی بتن به کار می رود. در این مورد به عنوان مثال در بتن ریزی فونداسیون و یا کف سازی، ستون و یا سقف ساختمان، قبل از بتن ریزی از میلگرد گذاری استفاده می شود یعنی میلگرد ها را به روش های خاصی به هم متصل کرده و شبکه بندی می کنند که به آن آرماتور بندی گفته می شود.

وقتی در میان بتن از میلگرد فولادی یا فلزی استفاده می شود این کار باعث افزایش میزان مقاومت کششی بتن می شود یعنی در مواجه با نیروهای رفت و برگشتی مثل زلزله مقاومت بالایی به دست می آورد و از ترک خوردن جلوگیری می شود. علاوه بر اینها میلگرد باعث افزایش مقاومت و استحکام کلی سازه نیز می شود.

از انواع میلگرد در صنایع مختلف دیگر نیز استفاده می شود. مثلا در ساخت ابزارها، تجهیزات، ماشین آلات و .. از میلگردهای مختلف استفاده می شود.قیمت میلگرد میانه در مشهد

بر اساس کاربرد و نیازها، جنس و خصوصیات میلگرد تعیین می شود. مثلا یه زمانی لازم است که از میلگرد در یک منطقه استفاده شود که مرطوب است، بارندگی زیادی دارد و امکان زنگ زدگی فولاد وآهن بالا است. بنابراین میلگرد مصرفی باید خصوصیت ضد زنگی داشته باشد و در واقع مقاومت در برابر خوردگی آن بالا باشد. از محصولاتی که چنین ویژگیهایی دارند می توان به میلگرد استنلس استیل، میلگرد گالوانیزه و یا میلگرد اپوکسی اشاره کرد. هر نوع بر اساس ویژگی هایی که دارد، میزان مقاومت خاصی در برابر خوردگی دارد.

قیمت میلگرد بر اساس نوع ان نیز مشخص می شود. مثلا قیمت میلگرد آلیاژی نسبت به نوع ترمکس گران تر است، میلگرد فولاد کربنی ارزان تر از میلگرد گالوانیزه است. به همین ترتیب هزینه ساخت نیز متفاوت است.

قیمت روز انواع میلگرد آهن رسان در بازار

برای خرید و فروش میلگرد باید وزن آن مشخص باشد. فرمول های مشخصی برای محاسبه وزن میلگردهای مختلف وجود دارد. بر اساس وزن، کارخانه سازنده، استاندارد ساخت، ابعاد و سایز مشخصات، قیمت میلگرد به دست می آید. علاوه بر این فاکتورها، قیمت میلگرد امروز به عوامل متعددی بستگی دارد. مثلا قیمت نفت و دلار، قیمت مواد اولیه، شمش، سنگ آهن، گندله، سوخت و حامل های انرژی ، هزینه حمل و نقل، قراضه و ضایعات آهن، میزان عرضه و تقاضا، شرایط جوی و فصلی، شرایط سیاسی و … همه بر قیمت میل گرد تاثیر می گذارد.

برای اینکه بتوانید از  آخرین قیمت های بازار آهن و انواع میلگرد مطلع باشید می توانید سایت را هر روز بررسی کنید یا با ما تماس بگیرید.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

کارخانه های میلگرد سازی

میلگرد محصول پرکاربردی است. این محصول در صنایع زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین برای تامین نیاز بازار باید تولیدکنندگان زیادی هم وجود داشته باشد یا اینکه محصولات وارداتی وارد بازار شود. کارخانه های ساخت میلگرد در ایران که بیشتر شناخته می شوند شامل کارخانه ذوب آهن اصفهان، میانه، نیشابور،شاهین بناب، ظفر بناب،  ابهر، ابرکوه، ناب تبریز، یزد، سمنان و… است. نوع کارخانه در قیمت محصولات تاثیر زیادی دارد. هرچه کارخانه معروف تر و شناخته شده تر باشد معمولا قیمت بالاتری نیز دارد.قیمت میلگرد میانه در مشهد