قیمت ورق گالوانیزه و رنگی

به ورق‌های فولادی که تحت نوردکاری سرد تولید می‌شوند، ورق روغنی گفته می‌شود. با پوشش دهی سطح ورق روغنی با روی، ورق گالوانیزه ساخته می‌شود. قیمت ورق گالوانیزه و رنگی را در این نوشته مورد بررسی قرار می دهیم ورق‌های گالوانیزه را می‌توان بارنگ‌های متنوع پوشش داد و به‌ این‌ ترتیب ورق‌های رنگی ساخته می‌شوند. انواع ورق گالوانیزه و رنگی را در طرح‌های مختلی فرم دهی می‌کنند و محصولاتی مثل ورق کرکره ساخته می‌شود که رایج‌ترین کاربرد آن در پوشش سقف‌های شیروانی است.

قیمت ورق گالوانیزه و رنگی

برای مشاهده قیمت ورق اینجا کلیک کنید

انواع ورق گالوانیزه

ورق طرح کرکره یا سینوسی: نوعی ورق موج‌دار است که ‌موج‌ها با نظم و سینوسی است که به ورق کرکره معروف است. تفاوت از اندازه و ضخامت، همچنین تنوع در رنگ باعث شده تا موارد کاربرد آن زیاد باشد.

نکته: ورق‌های غیرفلزی مشابه با ورق‌های کرکره در بازار وجود دارد که از آن جمله می‌توان به ایرانیت، آردواز، دکرا، شینگن، آندولین و … اشاره کرد.

ورق طرح سفال: در پوشش شیروانی‌ها، ساختمان‌ها و سردر ساختمان‌ها، آلاچیق و … از این نوع قیمت ورق استفاده می‌شود. ظاهر این ورق شبیه به سفال است. در انواع موجدار و طرح دار ساخته می‌شود و ضخامت‌های متنوعی دارد. در مقایسه با سفال بسیار سبک‌تر و ایمن‌تر است. در برابر پوسیدگی و شکستن مقاوم است و نصب آسانی دارد.

ورق طرح دامپا: برای پوشش دادن سازه شیروانی از زیر کاربرد دارد. استفاده از ورق دامپا از پیچیدن باد در زیر سازه جلوگیری می‌کند. در ضخامت‌های 0.6 تا 0.9 تولیدشده و رنگ‌بندی داشته و در نوع روغنی و آلومینیومی ساخته می‌شود. قیمت ورق گالوانیزه و رنگی

ورق طرح ذوزنقه: بیشتر ورق‌های گالوانیزه رنگی در ضخامت، رنگ و طرح با هم فرق دارند. ورق ذوزنقه‌ای نیز دارای طرحی متفاوت با خصوصیات مشترک است. در این ورق موج‌ها به شکل ذوزنقه و یا مربعی دیده می‌شوند. مقاومت این ورق بالاست.

ورق طرح شادولاین: محبوبیت بالایی دارد. از زیباترین طرح خای ورق‌های موجدار به شمار می‌رود. برای پوشش سقف‌های شیب‌دار و شیروانی بیشتر استفاده می‌شود اما محبوبیت آن باعث شده کاربردش نیز گسترده شود.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

کارخانه های ورق گالوانیزه

این نوع ورق فولادی کاربردهای زیادی دارد. به خصوص در ساخت و سازها بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. ورق گالوانیزه مقاومت بالایی در برابر رطوبت و زنگ زدگی آن دارد. بنابراین این محصول را می توان به عنوان سقف شیب دار استفاده کرد. در باغ ها ، سایبان ها، انبارها و سوله ها و امثال آن نیز ورق گالوانیزه مناسب ترین گزینه با قیمت مناسب تر است.

در ایران کارخانه هایی مثل فولاد مبارکه اصفهان که معروف ترین کارخانه در ایران با قدمت بالایی است، کارخانه ورق گالوانیزه کاوه، سمنان و هفت الماس چند مورد معروف دیگر هستند. علاوه بر تولیدکنندگان داخلی برای تامین نیاز صنایع از محصولات وارداتی نیز استفاده می شود. قیمت ورق گالوانیزه و رنگی