شبکه سیمی فولادی

میل‌گرد ( کوتاه برای میله تقویتی ) :

که به هنگام جمع شدن میلگرد فولادی یا فولادی تقویت می‌شود یک میله فولادی یا  است که به عنوان وسیله‌ای برای تقویت بتن و تقویت بتون تحت تنش مورد استفاده قرار می‌گیرد . قیمت تیرآهن کرمانشاه در تهران بتن تحت فشار قوی است اما مقاومت کششی ضعیفی دارد . میل‌گرد به طور قابل‌توجهی قدرت کشش سازه را افزایش می‌دهد  سطح Rebar’s اغلب ” تغییر شکل ” با دنده‌ها ، lugs یا نشانه‌گذاری شده برای ارتقا یک پیوند بهتر با بتن و کاهش خطر لغزش است.شبکه سیمی فولادی

شبکه سیمی فولادی

انواع رایج نوع میلگرد :

رایج‌ترین نوع میل‌گرد ، فولاد کربنی است که معمولا ً شامل میله‌های گرد چرخشی با الگوهای تغییر شکل است . دیگر انواع موجود در دسترس شامل فولاد ضد زنگ و میله‌های فولادی ساخته‌شده از فیبر شیشه‌ای ، فیبر کربن ، یا فیبر بازالت است . نحوه قیمت گذاری پروفیل فولاد تقویتی فولاد نیز ممکن است در یک رزین اپوکسی که برای مقاومت در برابر اثرات خوردگی بیشتر در محیط‌های آب شور طراحی شده‌است ، پوشش داده شود ، بلکه ساختارهای مبتنی بر زمین نیز می‌باشد . بامبو به عنوان یک جایگزین مناسب برای تقویت فولاد در ساخت بتون نشان‌داده شده‌است . [ ۲ ] این انواع جایگزین گران‌تر هستند و یا خواص مکانیکی کمتری دارند و بنابراین در ساخت تخصص مورد استفاده قرار می‌گیرند که در آن ویژگی‌های فیزیکی آن‌ها یک نیاز خاص عملکرد را برآورده می‌کند که فولاد کربنی آن را تامین نمی‌کند .قیمت تیرآهن فایکو در مشهد  فولاد و بتون ضرایب مشابهی از انبساط حرارتی دارند ، بنابراین یک عضو سازه‌ای بتونی تقویت‌شده با فولاد فشار تفاضلی کمتری را به عنوان تغییرات دما تجربه می‌کند .

اختراع و استفاده از بتن :

از آنجا که حداقل قرن پانزدهم ( ۲۵۰۰ متر of در قلعه دیف مورد استفاده قرار گرفت ، تقویت میله‌های در ساخت‌وساز بنایی مورد استفاده قرار گرفت . در قرن ۱۸ ، از میلگرد برای تشکیل لاشه برج کج of در روسیه استفاده شد که بر روی سفارشات of Demidov ساخته شده‌بود . چدن با کیفیت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد. آشنایی با انواع پروفیل در صنعت و ساختمان  و هیچ خوردگی در میله‌ها تا این روز وجود ندارد . لاشه برج به سقف وصل شده بود که به سقف وصل شده بود و یکی از اولین میله‌های شناخته‌شده صاعقه در آن قرار داشت . قیمت ورق و انواع آن با این حال ، تا اواسط قرن نوزدهم بود که میلگرد بیش‌ترین قدرت خود را با تعبیه میله‌های فولادی در بتون به نمایش گذاشت .در نتیجه بتون مسلح جدید تولید شد . در دهه ۱۸۵۰ تعداد زیادی از مردم اروپا و آمریکای شمالی بتونی مسلح شدند . این افراد عبارتند از جوزف – لویی Lambot از فرانسهساخت پل با فولاد ، که قایق‌های بتونی مسلح را در پاریس ( ۱۸۵۴ ) و Thaddeus شبکه سیمی فولادی حیاط ایالات‌متحده ساخت که آن‌ها را ساخت و آزمایش کرد .

جوزف Monier

از فرانسه یکی از برجسته‌ترین اشخاص برای اختراع و استفاده از بتون مسلح می‌باشد . به عنوان یک باغبان فرانسوی ، Monier قبل از اقدام به ساخت مخازن آب بتنی مسلح و پل‌ها ، گلدان‌های گل بتون مسلح را به ثبت رساند. پل دریاچه Alvord در پارک گلدن گیت (گلدن گیت ) ارنست ل . Ransome ، مهندس و معمار انگلیسی که در ایالات‌متحده کار می‌کرد ، سهم قابل‌توجهی در توسعه میله‌های تقویتی در ساخت‌وساز بتن داشت . او میلگرد آهنی را اختراع کرد که در ابتدا به طراحی پیاده‌روهای حمایت از خود برای سرسرای Masonic در Stockton کالیفرنیا فکر کرد . با این حال ، میلگرد twisted در ابتدا در جامعه فنی کالیفرنیا مورد تحسین و تمسخر قرار نگرفت و اعضای آن اعلام کردند که این پیچش باعث تضعیف آهن خواهد شد . در سال ۱۸۸۹ ، Ransome عمدتا ً در ساحل غربی کار می‌کرد . پل دریاچه Alvord در گلدن گیت پارک گلدن گیت اولین پل بتونی تقویت‌شده در آمریکا بود . او از rebar twisted در این سازه استفاده کرد.در عین حال ارنست آل .

Ransome ترنر

در حال اختراع میلگرد فولادی خرد شده بود , C.A.P. ترنر در حال طراحی ” سیستم قارچی ” خود با میله‌های گرد و صیقلی بود و جولیوس کان با یک میلگرد innovative شکل با لبه صاف در ۴۵ درجه ( ثبت در 1902 در حال آزمایش بود . کان پیش‌بینی کرد که تیره‌ای بتون با این سیستم تقویتی به شکل یک بسته وارن انحنا پیدا می‌کندتولید کننده های فولاد کدامند  و همچنین به این میل‌گرد به عنوان تقویت برشی نیز فکر می‌کند . سیستم تقویت Kahn’s در تیره‌ای بتون , joists و ستون‌ها ساخته شده‌است .خرید میلگرد با قیمتی منصفانهاین سیستم هم از سوی معاصران مهندسی Kahn’s مورد ستایش و انتقاد قرار گرفت : C.A.P. ترنر مخالفت شدید خود را با این سیستم اعلام کرد چرا که می‌تواند منجر به شکست قیمت ورق و انواع آن فاجعه‌بار سازه‌های بتونی شود. او این ایده را رد کرد که سیستم تقویت‌کننده Kahn’s در تیره‌ای بتون به عنوان یک بسته وارن عمل می‌کند.دلیل قرار دادن فولاد برای ساخت در بتنو همچنین اشاره کرد که این سیستم مقدار کافی تقویت تنش برشی را در انتهای میله‌های پشتیبان تنها در جایی که فشار برشی بیش‌ترین است , فراهم نمی‌کند . علاوه بر این , ترنر هشدار داد که سیستم Kahn’s می‌تواند منجر به شکست شکننده شود.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 تیرها

چون در تیره‌ای این ستون‌ها استحکام طولی نداشته است . این نوع شکست در فروپاشی نسبی هتل Bixby در لانگ بیچ , کالیفرنیا و فروریختن کل ساختمان ایستمن Kodak در راچستر , نیویورک , و هم در طول ساخت‌وساز در ۱۹۰۶ آشکار شد . با این حال , این نتیجه‌گیری به این نتیجه رسید که هر دو شکست , عواقب کار با کیفیت ضعیف هستند با افزایش تقاضا برای استانداردسازی ساخت‌وساز , سیستم‌های تقویت مبتکرانه مانند as به نفع سیستم‌های تقویت بتون که امروزه دیده می‌شوند به سمت دیگر فشار داده شدند.شبکه سیمی فولادی