استعلام قیمت ورق A516

قیمت ورق a516 آهن رسان در گروه ورق‌هایی قرار می‌گیرند که مواد اولیه‌ی سازنده‌ی آن‌ها آلیاژها و کربن آلیاژی است. علاوه بر این ازجمله‌ سایر موادی که در ساخت این ورق‌ها مورداستفاده  قرار می‌گیرند می‌توان به گوگرد، فسفر، منگنز، سیلیکون و غیره اشاره کرد که هر یک از این عناصر شیمیایی نقش خاصی را در ساخت این ورق‌ها ایفا می‌کنند و سبب بروز ویژگی‌های مشخصی در آن می‌شوند. این ورق‌ها با استانداردهای مختلفی به تولید می‌رسند که یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها استاندارد ASTM است. به شکل کلی می‌توانیم بگوییم این ورق به‌نوعی است که روی آن‌ها عملیات پرداخت صورت می‌گیرد و ازجمله ویژگی‌های مهم آن‌ها می‌توان به مقاوم بودن آن‌ها در برابر هرگونه خوردگی خصوصاً در برابر اسیدهایی از نوع متمرکز، مقاومت آن‌ها در برابر ساییدگی، استحکام بسیار زیاد و نیز دوام بالایی که دارند اشاره کرد. عموماً این نوع از ورق‌ها در شکل‌های گوناگونی به بازار عرضه می‌شوند که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به کویت، رول و پلت اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم مختصری در مورد این محصول و ویژگی‌ها و کاربردهایی که دارند صحبت کنیم، با ما همراه باشید. برای خرید ورق آلیاژی A516 با ما تماس بگیرید.

ویژگی‌های ورق a516 چیست

قیمت امروز ورق‌های ای پانصد و شانزده دارای ویژگی‌هایی هستند که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم:یکی از مشخصه‌های این ورق‌ها همان‌طور که بالاتر هم گفته شد مقاومت بسیار خوب آن‌ها در برابر خوردگی است. برای مثال اسیدسولفوریک عموماً در وضعیت غلظت میانی هست. ما وقتی همین اسیدسولفوریک با کلریدها مخلوط می‌شود سبب بالا رفتن خاصیت خورندگی آن می‌شود؛ اما ورق‌های فولاد کربنی‌ای پانصد و شانزده با توجه به مقاومت خوبی که در برابر خوردگی از خود نشان می‌دهند حتی در محلول‌هایی هم که مخلوطی از اسیدسولفوریک و کلرید است بسیار مقاوم بوده و دچار مشکل نمی‌شود.

استعلام قیمت ورق A516

تاثیر قیمت ورق A519  و  قدرت کششی این دست از ورق‌ها می‌تواند تا دویست و بیست هزار psi نیز افزایش پیدا کند. اگر میزان کروم موجود در مواد سازنده‌ی این ورق‌ها دست‌کم هجده درصد باشد آنگاه ورق مورد نظر دارای مقاومت خوبی در مقابل خوردگی و همچنین اکسیده شدن خواهد داشت. از دیگر موادی که در ساخت این ورق‌ها در قسمت آلیاژی آن به کار می‌رود می‌توان به نیکل، تیتانیوم، آلومینیوم، مس، نیتروژن، فسفر و سلنیوم اشاره کرد که عموماً برای جنبه‌ی اقتصادی این دست از ورق‌ها بوده و سبب بهبود خاصیت‌های  ورق‌ها نیز می‌شوند اما درعین‌حال به ورق مقاومت خوبی در مقابل کلریدها ارائه نمی‌دهند.

کاربردهای ورق a516 آهن رسان

این محصول بانام ورق فولادی PVQ 516 هم گاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ورق‌ها دارای کاربردهای متعددی نیز هستند که هم در دما و فشار بالا بسیار مناسب استفاده هستند و هم در دماهای پایین‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین کاربردهای این ورق‌ها در مخزن‌هایی است که در فشار جوش قرار دارند. عموماً در این نوع از مخزن‌ها ویژگی به نام چقرمگی( نوعی ضریب شکست است ) بسیار با اهمیت است که در صورت استفاده از ورق‌های ای پانصد و شانزده می‌توان به‌ خوبی به این ویژگی برای مخزن‌ها دست پیدا کرد. قیمت ورق آلیاژی مخزنی و آتشخوار A516 این ورق‌ها دارای ضخامت بسیار زیادی هستند و عموماً به شکل نورد شده به بازار عرضه می‌شوند. گاهی لازم است این ورق‌ها از نظر ضخامت نرمال‌سازی شوند که این کار معمولاً برای ورق‌هایی با ضخامت بیشتر از یک و نیم اینچ صورت می‌پذیرد.

برای خرید ورق‌های a516  را به نام ورق‌های آتشخوار نیز می‌شناسند. این ورق‌ها کاربردهای بسیار مختلفی در انواع صنعت‌ها دارند که ازجمله‌ مهم‌ترین آن‌ها می‌توان از کاربرد، در صنعت ساخت مخزن و نیز دیگ‌های بخار نام برد. سایر کاربردهای این ورق‌ها عبارت هستند از: ساخت مخزن‌های تحت‌ فشار، طراحی و ساخت متصل‌کننده‌ها و تبدیل‌کننده‌های تحت‌ فشار، مخزن‌های کروی شکل و نیز امکاناتی که برای انرژی‌های قابل ‌تجدید مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی دیگر از استانداردهایی که برای ورق‌های ای پانصد و شانزده مورداستفاده قرارمی‌گیرند استاندارد A516 NACE MR0175 است و ورق‌هایی که با این استاندارد ساخته می‌شوند از مقاومت گرمایی بسیار خوبی برخوردار هستند و عموماً درجاهایی که این ویژگی کارایی دارد مانند صنایع تولید نفت و گاز مورداستفاده قرارمی‌گیرند.

انواع گریدهای ورق ای پانصد و شانزده

ورق‌های ای پانصد و شانزده در 4 گرید مختلف به تولید می‌رسند که این گریدها عبارت هستند از: پنجاه‌ و پنج، شصت، شصت‌ و پنج و هفتاد. به‌ طور کلی می‌توان گفت تفاوت در گریدهای مختلف به علت تفاوت در ویژگی‌های آن‌ها مانند میزان تحمل ورق‌های هر گرید در برابر فشار و دما، توانایی عدسی شدن ورق، مقاومت کششی و نیز تست ضربه است. با توجه به اینکه گریدهای مختلف ورق a516 از نظر مشخصه‌هایی که دارند با هم فرق می‌کنند در نتیجه کاربردهای آن‌ها هم با یکدیگر متفاوت است. همچنین گریدهای مختلف ازنظر قیمتی نیز با هم متفاوت هستند.برای مثال اگر بخواهیم ورق ای پانصد و شانزده گرید هفتاد را با ورق ای پانصد و شانزده گرید شصت مقایسه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که گرید هفتاد از نظر سطح کیفی که دارد و از نظر ویژگی‌هایی مانند جوشکاری، برشکاری و نیز میزان منعطف بودن بسیار بهتر از گرید شصت عمل می‌کند. قیمت ورق a516 گرید شصت و هفتاد هر دو بیشتر برای ساخت مخزن‌ها و دیگ‌های بخار مورد استفاده قرارمی‌گیرند. چون این ورق‌ها از نظر مقاومت کششی بسیار خوب بوده و درعین‌حال درصد افزایش طول آن‌ها هم بسیار مناسب هست از آن‌ها برای درست کردن جداره‌های مخزن‌ها، آن‌هم به شکل خم‌ شده و عدسی استفاده می‌کنند.

ورق آلیاژی

قیمت ورق st52در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی  www.ahanresan.irقیمت ورق st52 وارداتی ورق st52 3 قیمت ورق روغنی ورق a516 چیست قیمت ورق کویل در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ورق آهن قیمت ورق کاویان  قیمت ورق a516 gr 70 ورق a516 گرید 70 استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق st52 ورق a283 قیمت ورق روغنی ورق st52 3 قیمت ورق st52 وارداتی آهن رسان  قیمت ورق a516 gr 70 قیمت ورق st52 آرشیو قیمت ورق سیاه قیمت ورق روغنی استعلام قیمت ورق آهن قیمت ورق رنگی ورق a516 گرید 60 قیمت ورق آهن صنعتی آهن رسان قیمت ورق st52 وارداتی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت نبشی st52 فروش ورق st52 در اصفهان نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق روغنی قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق روغنی 70  در کانال تلگرامی آهن رسان ورق a516 گرید 70 قیمت ورق a516 gr 70 قیمت ورق st52 قیمت ورق آهن قیمت آهن کیلویی قیمت ورق کاویان ورق a283 در وب سایت آهن رسان قرار گرفته است.

استعلام قیمت ورق A516

کارخانه‌های ساخت مخزن ایرانی معمولاً برای خرید ورق a516 خود را یا از کارخانه‌ی فولاد مبارکه تأمین می‌کنند که یک کارخانه‌ی ایرانی است و یا از ورق‌های سخت کشورهایی مانند اوکراین، کره ی جنوبی و چین بهره می‌گیرند. البته که ورق‌های داخلی و ورق‌های ساخت کشور چین به ‌این‌ علت که میزان منگنز استفاده‌شده در آن‌ها کم هست کیفیت مطلوبی ندارند.

نتیجه‌گیری

ورق‌های ای پانصد و شانزده دسته‌ای از ورق‌های آلیاژی هستند که به نام ورق‌های فولاد کربنی هم شناخته می‌شوند. این ورق‌ها در چهار گرید به تولید می‌رسند که هر گرید مشخصه‌های متفاوتی با دیگری داشته و در نتیجه از نظر قیمتی نیز با هم متفاوت هستند. این گریدها عبارت هستند از: پنجاه‌ و پنج، شصت، شصت‌ و پنج و هفتاد. ازجمله‌ ویژگی‌های کلی این ورق‌ها می‌توان از تحمل فشار و دمای بالا، خاصیت افزایش طول مناسب، استحکام کششی مناسب، انعطاف‌پذیری و خاصیت خمش و عدسی شدن آن‌ها نام برد.