آیا لوله های پلاستیکی پاسخی برای مبارزه با فولاد خورنده در فرآوری هیدروکربن است؟

فولاد کربنی متداول ترین ماده لوله ای است که در صنعت پردازش هیدروکربن استفاده می شود ، اما حساسیت مواد به خوردگی کاملاً شناخته شده است. لوله های پلاستیکی به عنوان یک گزینه اقتصادی و مقاوم در برابر خوردگی برای لوله های فولادی مورد بررسی قرار گرفته اند ، اما این ماده فقط در محیط دما و فشار متوسط ​​کار می کند. مواد لوله های پلاستیکی متداول شامل پلی اتیلن (PE) ، پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و پلی وینیل کلراید (PVC) است. برای کسب اطلاعات بیشتر ، وبلاگ تولید کننده پلیمرها و پلاستیک ها ، استفاده از لوله های پلاستیکی در معادن و صنایع نفت و گاز را بخوانی آیا لوله های پلاستیکی پاسخی برای مبارزه با فولاد خورنده در فرآوری هیدروکربن است؟

انواع فولاد و کاربرد آن

خوردگی می تواند به دلیل ناخالصی های موجود در لوله فولادی یا ناخالصی های موجود در روغن باشد. 6 ماده خورنده ای که می توان در روغن خام یافت ، مقاله ای در زمینه Corrosionpedia است که ناخالصی های غالباً موجود در نفت خام را توصیف می کند و می تواند باعث خوردگی در خطوط لوله ، کشتی ها و تجهیزات تصفیه خانه شود. این شامل: فلزکاری و ایمنی XRF

تعهد به کیفیت در ساختارهای ضد زنگ

آب شور ، که از چاه های نفت خام همراه با هیدروکربن ها گرفته می شود. در هنگام پیش گرم کردن ، این نمک های کلرید می توانند به HCl تبدیل شوند که وقتی در دمای پایین تر از نقطه شبنم آب خنک شود ، با آب متراکم واکنش داده و اسید کلریدریک بسیار خورنده تولید می کند. آیا لوله های پلاستیکی پاسخی برای مبارزه با فولاد خورنده در فرآوری هیدروکربن است؟

7 ماده سازگار با محیط زیست برای ساخت سبز

دی اکسید کربن ممکن است در مخازن روغن به دام بیفتد یا به عنوان یک محصول جانبی در روغن خام وجود داشته باشد ، اما معمولاً برای بازیافت بیشتر روغن به چاه های نفت خام تزریق می شود. CO2 باعث خوردگی شیرین می شود که معمولاً منجر به حفره یا از بین رفتن مواد می شود. خوردن شیرین را می توان با افزودن بازدارنده ها به روغن خام یا با استفاده از لوله فولاد ضد زنگ از بین برد.

 

اسید نفتنیک یک اسیدهای آلی است که گاهی اوقات در روغن خام وجود دارد. یکی از متداول ترین روش ها برای کاهش خوردگی اسید نفتنیک (NAC) در سیستم های تصفیه روغن خام ، مخلوط کردن یک روغن خام با تعداد کل اسید (TAN) با روغن خام با TAN پایین است. تزریق بازدارنده های خوردگی به جریان روغن خام روش دیگری است. درجه های مختلف فولاد کدامند؟

قیمت ورق گالوانیزه و رنگی

سولفیداسیون روغن های خام معمولاً حاوی سولفید هستند که در دماهای بالا می توانند باعث خوردگی شوند. سولفیداسیون را می توان با انتخاب فولاد مناسب با استفاده از منحنی های “McConomy” کنترل کرد. آیا لوله های پلاستیکی پاسخی برای مبارزه با فولاد خورنده در فرآوری هیدروکربن است؟

قیمت ورق سیاه صنعتی

 

باکتری ها می توانند باعث ایجاد خوردگی در محل ذخیره سازی و حمل و نقل نفت و گاز شوند و با افزودن مواد کش کننده از بین می روند.

قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

این پست به بسیاری از دلایل خوردگی لوله های فولادی ناشی از ناخالصی های موجود در روغن می پردازد. چندین پست تجزیه و تحلیل فلزات در مورد ناخالصی های موجود در لوله های فولادی به عنوان یک منبع به همان اندازه مشکل ساز مشکلات احتمالی بحث می کنند. گوگرد یک ناخالصی در فولاد است که می تواند منجر به خوردگی سولفید در شرایط مناسب شود. آیا لوله های پلاستیکی پاسخی برای مبارزه با فولاد خورنده در فرآوری هیدروکربن است؟

نشان داده شده است که فولادهای کربنی با محتوای سیلیکون کم (10/0٪ کمتر) در معرض شرایط خوردگی سولفیداسیون با سرعت شتاب خورده می شوند. برای یادگیری اینکه چگونه فناوری فلورسانس اشعه ایکس دستی (XRF) می تواند به طور مداوم سطح سیلیکون در فولاد را در سطح 0.03 or یا کمتر تشخیص دهد ، در مورد تجزیه و تحلیل محتوای سیلیکون در خوردگی فولاد و سولفیدید ، از جمله آماده سازی سطح ، منحنی همبستگی با آزمایشگاه معتبر مطالعه کنید نتایج و آزمایش تکرارپذیری تاریخچه فولاد و جایگاه آن در استرالیا

قیمت تیرآهن کرمانشاه در تهران

خوردگی با شتاب جریان هنگامی اتفاق می افتد که لوله کشی و اجزای سازنده فولاد کربن توسط جریان آب یا آب بخار با اکسیژن محلول کم تخریب شود. XRF دستی یک روش معتبر برای نظارت بر میزان آلیاژ کمیاب در لوله های فولادی کربن است که FAC نگران کننده است. برای دیدن داده ها و تجزیه و تحلیل عملکرد تجزیه و تحلیل دستی XRF برای برنامه FAC ، یادداشت برنامه ، استفاده از XRF دستی را در پروتکل بازرسی FAC بخوانید. آیا لوله های پلاستیکی پاسخی برای مبارزه با فولاد خورنده در فرآوری هیدروکربن است؟