آیا شما مواد گران قیمت فولاد را هدر می دهید؟

فولاد

فولاد نورد یکی از متداولترین مواد برای مصارف مصرفی و صنعتی است. طبق وب سایت انجمن جهانی فولاد: تولید فولاد خام جهان از 851 مگاتن (Mt) در سال 2001 به 1606 Mt در سال 2013 افزایش یافته است. آیا شما مواد گران قیمت فولاد را هدر می دهید؟ میانگین مصرف سرانه فولاد در جهان از 150 کیلوگرم در سال 2001 به 225 کیلوگرم در سال 2013 رسیده است.

7 ماده سازگار با محیط زیست برای ساخت سبز
بخش مسکن و ساخت و ساز با استفاده از حدود 50٪ از تولید فولاد در جهان امروزه بزرگترین مصرف کننده فولاد است.WDXRF چگونه کار می کند؟
فولاد ماده اصلی است که در تأمین انرژی تجدید پذیر استفاده می شود.
تقریباً 25٪ از یک رایانه متوسط ​​از فولاد ساخته شده است.
سالانه تقریباً 200 میلیارد قوطی غذایی از فولاد تولید می شود.
با قدرت ، انعطاف پذیری و قابلیت بازیافت استثنایی ، شاید تنها نقص واقعی فولاد حساسیت در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. فولاد از آهن ساخته شده است که در طبیعت در ترکیب با عناصر دیگر اتفاق می افتد. وقتی سنگ آهن به طور مصنوعی به صورت خالص و برای ساختن فولاد دستکاری می شود ، آیا شما مواد گران قیمت فولاد را هدر می دهید؟ ناپایدار شده و به راحتی با اکسیژن ترکیب می شود و باعث خوردگی فلز می شود.

یکی از راه های محافظت از فولاد در برابر خوردگی ، آلیاژ آن با سایر فلزات مانند کروم (Cr) یا نیکل (Ni) برای ساختن فولاد ضد زنگ است. ورق فولاد با پوشش های فلزی و غیر فلزی پوشانده شده است تا از سد در برابر خوردگی محافظت کند ، طول عمر محصول را افزایش دهد و ظاهر را بهبود بخشد. مواد پوشش شامل رنگ ، روی ، کادمیوم ، آلومینیوم ، کروم ، نیکل ، نیکل کروم ، اکسید آهن و نقره است. آیا شما مواد گران قیمت فولاد را هدر می دهید؟فلزات گروه پلاتین منبع جدیدی دارند
انتخاب پوشش بستگی به نوع فولاد و نوع خوردگی دارد که می خواهید از آن جلوگیری کنید.

تفاوت استیل 420 در برابر استیل 430 چیست

به عنوان مثال از پوشش های روی و آلومینیوم برای جلوگیری از خوردگی گالوانیک استفاده می شود ، که در نتیجه تماس دو فلز مختلف با حضور یک مایع رسانای الکتریکی با یکدیگر مواجه می شوند. پوشش های کادمیوم در جلوگیری از خوردگی ترک خوردگی تنش مفید است ، این امر هنگامی رخ می دهد که تنش های مکانیکی ، محیط و دمای بالا با هم ترکیب شده و ترک های کوچک اما به سرعت در حال گسترش در فلز ایجاد می شود.

قیمت میلگرد میانه در مشهد

مواد روکش گران است و در صورت عدم استفاده صحیح ، همراه با فولادی که روکش می کند ، هدر می رود. سیستم های اندازه گیری پوشش برای تأیید اینکه مشخصات مطابقت دارد آیا لوله های پلاستیکی پاسخی برای مبارزه با فولاد خورنده در فرآوری هیدروکربن است؟ ، مورد استفاده قرار می گیرند ، اما هنگامی که این ابزار دور از خط تولید قرار دارند ، ناکارآمدی فرآیند می تواند ساعت ها پس از اتمام تولید ، شناسایی نشود ، در این مرحله کل سیم پیچ ها باید از بین بروند. برای جلوگیری از اتلاف مواد و کار مجدد ، آیا شما مواد گران قیمت فولاد را هدر می دهید؟مکان ایده آل برای ابزار اندازه گیری وزن پوشش بصورت آنلاین است ، جایی که می تواند کل نوار را اسکن کرده و در زمان واقعی بازخورد ارائه دهد. از این اطلاعات اندازه گیری می توان برای تنظیم دقیق متغیرهای فرآیند برای بهبود یکنواختی پوشش ، بهینه سازی استفاده از مواد اولیه ، کنترل مصرف انرژی و بهبود عملکرد محصول استفاده کرد.

فن آوری های سنسور غیر تماسی که در ابزارهای اندازه گیری پوشش آنلاین استفاده می شود ، شامل فلورسانس اشعه X (XRF) و مادون قرمز طیف کامل (FSIR) است. فلزکاری و ایمنی XRF

FSIR مخصوصاً برای پوشش های نازک و فوق العاده نازک مانند پوشش های رنگی ، آسترها و آلی و اندازه گیری انتخابی پوشش های چند لایه مناسب است ، اما برای شرایط تولید که شامل چندین نوع پوشش است مناسب است. برای اندازه گیری طول موج های مرتبط با طیف وسیعی از پیوندهای هیدروکربوری پیکربندی شده است ، یک سنسور FSIR می تواند وزن پوشش را تقریباً برای هر نوع رنگ اندازه گیری کند. آیا شما مواد گران قیمت فولاد را هدر می دهید؟

قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

اندازه گیری پوشش یک کاربرد ایده آل برای فناوری XRF است زیرا اشعه ایکس می تواند به عمق نفوذ بیشتری نسبت به سایر تکنیک ها دست یابد ، بنابراین چندین لایه پوشش را اندازه گیری می کند. سنجهای وزن پوشش فلزی مبتنی بر XRF دارای هدهای اندازه گیری هستند که از مولدهای اشعه ایکس یا اشعه گاما به عنوان منبع تابش استفاده می کنند. فوتون های منبع اشعه X باعث تولید تابش XRF در نوار پوشش داده شده می شود. مواد افزودنی فلزی در ساخت: تکنیک ها و نگرانی ها تابش XRF توسط ردیاب های مخصوص برنامه نصب شده در واحد اندازه گیری شناسایی می شود. با استفاده از فیلترهای مخصوص طراحی شده ، اندازه گیری وزن انتخابی پوشش مختلف لایه های فلزی روی نوار امکان پذیر است. آیا شما مواد گران قیمت فولاد را هدر می دهید؟

این مطالعه را بخوانید که نشان می دهد چگونه اندازه گیری ضخامت وزن پوشش با سنسور مادون قرمز تمام طیف اندازه گیری قابل اعتماد ضخامت پوشش آلی را در زمان واقعی ارائه می دهد.

قیمت تیرآهن کرمانشاه در تهران

این مقاله را به اشتراک بگذارید