قیمت نبشی

قیمت نبشی آهن رسان‌ دارای چه خصوصیات فنی هستند؟ ممکن است قصد خرید مصالح ساختمانی داشته باشید اما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی، نتوانید متریال مناسب را انتخاب کنید. یکی از رایج‌ترین مصالحی که در سازه‌های فلزی بیشترین کاربرد را دارد، پروفیل‌ها هستند که دارای انواع گوناگونی می‌باشند. در این مقاله به بررسی مشخصات فنی یک نوع از این پروفیل‌های ساختمانی خواهیم پرداخت. اگر قصد خرید آهن آلات و یا دیگر مصالح فلزی ساختمانی را دارید و از قیمت روز این مصالح در بازار اطلاع ندارید، می‌توانید برای استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

آشنایی با مشخصات انواع نبشی

یکی از راه‌های تشخیص این فلزهای فولادی، شکل ظاهری آن‌ها است. معمولا این فلزات را توسط شکل ظاهریشان به دو دسته بال مساوی و بال نامساوی تقسیم بندی می کنند. در نقشه‌های ساختمانی این فلزات با بال مساوی و نامساوی را با حرف L و درج کردن طول فلز در کنار این حرف نشان می‌دهند. در ادامه به بررسی بیشتر مشخصات فنی این فلزها خواهیم پرداخت.

قیمت نبشی

فلزات بال مساوی

پروفیل‌های فلزی را که سطح مقطع آن‌ها به صورت دو ضلع عمود بر یک دیگر است را با نام نبشی می‌شناسیم. این فلزات اگر دو بال قائم آن‌ها یکسان باشد و در نقشه‌های ساختمانی در کنار حرف L تنها یک عدد درج شده باشد، به آن فلزات فولادی با بال مساوی می‌گوییم.

فلز بال نامساوی

این فلزات را نیز در نقشه‌های ساختمانی با حرف انگلیسی L نشان می‌دهند با این تفاوت که دو عدد در کنار این حرف درج شده است. این بدین معنا است که فلز دارای دو بال نامساوی است. به عنوان مثال L300.200 نشان دهنده گروهی از این پروفیل‌ها است که طول بال‌های آن با یک دیگر متفاوت است.

این نوع محصول با استانداردهای ST37 ،ST44 و ST52 در بازار موجود است. اگر برای خرید این پروفیل‌ها به کمک بیشتری نیاز دارید، می‌توانید قبل از خرید از کارشناسان فروش ما مشاوره خرید دریافت کنید.

پروفیل اسپیرال

برای تولید نوع اسپیرال این پروفیل‌ها از ورق سبک با بال‌های مساوی کمک گرفته می‌شود. اندازه ورق‌‌هایی که برای این هدف استفاده می‌شود معمولا به صورت 5*50*50 و یا 2*20*20 است. روش تولید این گروه از فلزات نیز به صورت گرم نوردیده است.

پروفیل گالوانیزه

گاهی اوقات برای مقاوم کردن نبشی و استفاده از آن در مناطق مرطوب پس از آنکه فرایند تولید محصول به پایان رسید، ورق‌های آهنی را با استفاده از فلزی روی می‌پوشانند. این فرایند در واقع مانع از زنگ زدگی و یا خوردگی فلز می‌شود.

چگونه فلزات گالوانیزه در مقابل رطوبت و یا خوردگی مقاوم می‌شوند؟ زمانی که ورق آهن را با پوشش روی می‌پوشانند، بین دو لایه آهن و روی پوششی از پیلی، الکتروشیمیایی تشکیل می‌شود که اگر بر روی سطح فلز خراشیدگی و یا شکستگی وجود داشت، مانع از زندگ زدگی و یا خوردگی شود.

فلز پی وی سی

این پروفیل فلزی دارای انواع مختلفی است که یکی از آن‌ها را با نام پی وی سی می‌شناسیم. از این نوع معمولا در زوایای 90 درجه و برای قسمت‌های روکار و تزئینی استفاده می‌کنند. از آنجایی که جنس این محصول فولادی نیست، وزن کمتری نسبت به سایرین دارد و این یکی از مزیت‌های آن به شمار می‌رود. از طرفی وزن کم فلزهای پی وی سی موجب شده است تا از آن‌ها بیشتر برای محل‌های پر رفت و آمد مانند راه روها استفاده شود.

آشنایی با کاربرد عمده این فلزات

اغلب از نبشی برای پروژه‌های ساختمانی و ساخت سازه‌های فلزی استفاده می‌شود. اما کاربرد آن‌ها تنها به اینجا ختم نمی‌شود؛ بلکه این فلزات دارای کاربردهای بیشتری نیز هستند. به عنوان مثال اغلب از این پروفیل‌ها برای گوشه‌های دیوار و یا در کارهای دکوراتیو استفاده می‌شود. کاربرد استفاده این پروفیل‌‌های فلزی تنها محدود به قسمت‌های روکار پروژه‌های ساختمانی نیست؛ بلکه از آن در ساخت داخل سازه مانند سقف ساختمان نیز کمک می‌گیرند.

برای مثال برای ساختمان‌هایی که در ساخت سقف آن‌ها از پوشش بتنی استفاده شده است، یکی از رایج‌ترین مصالحی که استفاده می‌شود، این فلزات هستند. در حالی که برای سقف‌های کرومیت از هر سه نوع پروفیل نبشی، ناودانی و تسمه استفاده می‌شود.

آیا این فلزات در اتصالات نیز کاربرد دارند؟

علاوه بر موارد ذکر شده در قسمت قبل، به عنوان برخی دیگر از کاربردهای این پروفیل‌ها می‌توان به عنوان متریالی برای اتصال اشاره کرد. برای مثال از این فلزات برای اتصال پل به ستون، ستون و خرپا، اتصالات ستون‌ها به صفحات در فونداسیون و اتصال تیرآهن‌ها به بیم‌های باربر در پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود.

انواع اتصال مفصلی نبشی

همان‌طور که می‌دانید در ساختمان سازی معمولا از اتصالات ساده استفاده می‌شود. اما در صورتی که این فلزات تقویت شده باشند، از شیوه اتصال نیمه صلب هم استفاده می‌شود. از آنجایی که روش اتصال ساده رایج‌تر بوده و در پروژه‌های ساختمانی بیشتر به آن پرداخته می‌شود، لازم است بدانید که اتصال مفصلی این فلزات دارای 3 نوع است که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

چرا این روش با این نام، نام گذاری شده است؟ در ساختمان‌هایی که اسکلت فلزی دارند، معمولا این اتصال همراه با دو شاه تیر است و به همین خاطر به آن اتصال خورجینی گفته می‌شود. روش کار در این اتصال به این صورت است که پل‌ها از دو طرف ستون عبور داده می‌شوند. پس از آن پل از بالا به کمک فلزهایی ضعیف‌تر و از پایین به وسیله نشیمن‌ها به بالای ستون متصل می‌شوند.

برای اتصال تیر به ستون پل در گوشه‌های کار از این روش اتصال به کمک این پروفیل‌ها استفاده می‌شود.

قیمت نبشی

در این روش ستون پل را قطع کرده و از سمت دیگر امتداد می‌یابد.

نبشی آهن رسان

وزن و قیمت نبشی ۴ در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی ۵ قیمت نبشی آرین قیمت نبشی ۴ قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی 3 قیمت نبشی 10*10 قیمت روز نبشی و قوطی در کانال آهن رسان  قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی 5 اصفهان قیمت نبشی مشهد قیمت پروفیل نمودار قیمت نبشی  قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی گالوانیزه در کانال قیمت گذاری آهن رسان  قیمت نبشی 10*10 نمودار قیمت نبشی قیمت نبشی لقمه قیمت نبشی مشهد قیمت نبشی بناب قیمت روز آهن 14 اصفهان در بیرجند قیمت میلگرد انبار آهن رسان  قیمت آهن اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان قیمت آهن لیست آهن فروش اصفهان بازار بزرگ آهن اصفهان کانال قیمت پروفیلش در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir  بارگذاری شده است.

سخن آخر

به عنوان خلاصه‌ای از آنچه که در این مقاله خواندید، نبشی‌ها فلزاتی با سطح مقطع دو ضلع عمود بر یک دیگر هستند که دارای کاربردهای بی‌شماری در پروژه‌های ساختمانی می‎باشند. این پروفیل‌ها در ساختمان‌هایی که دارای اسکلت فلزی و همچنین سقف‌هایی با پوشش بتنی هستند، بیشترین کاربرد را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به لیست روز قیمت‌های انواع پروفیل‌ها، با ما در ارتباط باشید.