لوله را بشناسید و قیمت آن را بدانید

قیمت لوله

قیمت لوله آهن رسان  بر اساس نوع آن فرق دارد لوله بر اساس کاربرد و روش اتصال به گروه های مختلفی تقسیم می شود. لوله آهنی و لوله پلاستیکی و معمولاً برای آب‌رسانی و لوله کشی آب جمع کردن آب و فاضلاب کاربرد دارند. قیمت لوله به جنس طول ابعاد و موارد بسیار دیگری بستگی دارد؛ اما لوله آهنی و به طور خاص لوله فولادی دارای ویژگی هایی همچون مقاومت مکانیکی بالا مقاومت در برابر فشار و نیروی زیاد ایمنی و امنیت بیشتر گران قیمت تر ارزشمندتر و رایج‌تر هستند از لوله های آهنی و فولادی با کیفیت معمولاً در مواردی همچون انتقال مواد پتروشیمی مثل نفت و گاز مواد شیمیایی و غیره استفاده می شود برای خرید لوله در انواع مختلف می توانیم در اینترنت قیمت روزانه آن را از طریق سایت آهن آلات پیدا کرده و سفارش خرید بدهید.

قیمت لوله

لوله فولادی چیست

پروفیل ای مقطع دایره‌ای توخالی لوله گفته می شود در واقع یک استوانه در طول‌های مختلف است که ضخامت آن و مساحت سطح مقطع در واقع قطر سطح مقطع دایره آن در انواع مختلف متفاوت است جنس این لوله از فولاد است همان‌طور که می دانید فولاد آلیاژ ها و انواع مختلفی دارد بنابراین می‌توان لوله فولادی در انواع مختلف ایجاد کرد که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند معمولاً لوله فولادی در مصارف صنعتی استفاده می شود. معمولاً لوله فولادی برای انتقال مواد مایع و گاز مورد استفاده قرار می گیرد اما در مسیرهای کوتاه می توان برای انتقال برخی مواد جامد نیز از لوله استفاده کرد لوله برای انتقال مواد بسیار مناسب است زیرا در زمان کوتاه می توان حجم زیادی از مواد مختلف را با آن با هزینه کم انتقال داد. با اینکه هزینه خرید و نصب لوله فولادی کم نیست ولی این هزینه ها به خاطر مزایای زیادی که دارد در زمان کوتاهی قابل جبران است قیمت لوله فولادی در سایت ما به صورت روزانه آپدیت می شود و شما می توانید بر اساس کارخانه سازنده جنس و ابعاد آن لوله مورد نظر خود را انتخاب و خرید کنید.

انواع لوله فولادی در بازار

به لوله هایی که از انواع آلیاژ فولاد ساخته می شود لوله فولادی گفته می شود که در صنایع مخصوصاً برای اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله انواع لوله می‌توان به لوله فولاد کربنی و لوله فولاد آلیاژی اشاره کرد از انواع لوله برای خط انتقال مواد شیمیایی نفت و گاز آب و فاضلاب استفاده می شود در فواصل کوتاه از لوله های فولادی می‌توان برای انتقال مواد جامد مثل شن و ماسه نیز استفاده کرد. از آنجا که شرایط استفاده از لوله در کاربردهای مختلف متفاوت است آلیاژهای مختلف لوله نیز وجود دارد مثلاً در انتقال مواد اسیدی و شیمیایی و یا روغنی لوله از درون دچار فرسایش خوردگی و تخریب می شود به خصوص در مواردی که فشار بالا و همراه با دمای بالا نیز باشد در چنین مواردی جنس لوله باید به گونه‌ای باشد که در برابر فشار و دمای بالا مقاوم باشد در چنین مواردی از لوله های استیل ضد زنگ استیل نسوز در ضخامت های بالا انواع گرید های مقاوم فولاد استفاده می شود.

در انتقال موادی مثل آب و فاضلاب امکان خوردگی و زنگ زدن لوله بسیار زیاد است بنابراین در چنین مواردی معمولاً از لوله گالوانیزه یا لوله ضد زنگ استفاده می‌شود تا احتمال خوردگی آن کاهش یابد.

به طور کلی دو دسته اصلی لوله فولادی در بازار وجود دارد که بر اساس روش ساخت با هم تفاوت دارند

لوله درزدار از طریق خم کردن ورق فولادی و جوش دادن دو لبه آن به یکدیگر ساخته می شود بنابراین در سطح لوله و در امتداد طول آن خط جوش و یا همان درد وجود دارد به همین دلیل به این نوع لوله درزدار گفته می شود. لوله درزدار می‌تواند به‌صورت درز مستقیم و یا اسپیرال ساخته شود در نوع درز مستقیم شکل درز در امتداد طول لوله به صورت مستقیم و در یک راستا است اما در نوع اسپیرال همان‌طور که ورق فولادی به صورت کویل باز شده و به صورت لوله شده در می آید لبه های آن هم‌زمان جوشکاری شده و لوله تولید می شود بنابراین خط جوش یا در به صورت مارپیچ و فنری در سطح لوله دیده می‌شود به این نوع لوله ها لوله اسپیرال گفته می شود که نوعی لوله درز دار هستند.

لوله هم در صنعت ساختمان و هم در صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد در صنعت ساختمان معمولاً از لوله های گالوانیزه لوله سیاه معمولی و لوله مانیسمان استفاده می شود.

لوله گالوانیزه

به لوله ای که سطح درونی و بیرونی آن با فلز روی پوشانده شده باشد لوله گالوانیزه شده گفته می شود روکش فلز روی از زنگ زدن فولاد و خوردگی آن جلوگیری می کند در واقع فلز روی زودتر از لایه زیرین واکنش می دهد و با ایجاد یک لایه اکسید در سطح لوله از لایه های زیرین آن در برابر خوردگی و زنگ زدن محافظت می کند.گالوانیزه کردن لوله هم برای لوله های فولادی و هم برای لوله های آهنی امکان پذیر است. در بازار به لوله گالوانیزه لوله سفید نیز گفته می‌شود زیرا پس از گالوانیزه کردن رنگ آن به رنگ سفید می‌شود.

قیمت لوله

لوله استیل ضد زنگ

فولاد ضدزنگ یا فولاد استنلس استیل به خاطر ترکیب شیمیایی که دارد و عناصر سازنده آن در برابر عوامل خورنده همچون رطوبت و اکسیژن مواد شیمیایی روغن ها و غیره استحکام و مقاومت بالایی دارد بنابراین ضدزنگ بودن این نوع فولاد در تمام قسمت‌های آن و در تمام لایه ها وجود دارد. این فولاد گران قیمت تر از فولاد معمولی یا فولاد ساده کربنی است استحکام بالاتری دارد و در دمای بالا نیز مقاوم تر است لوله ساخته شده با فولاد ضد زنگ معمولاً دارای سطحی صاف و براق و زیبا تر است عمر و ماندگاری لوله ساخته شده با فولاد ضد زنگ بالاتر است و قیمت بیشتری نیز دارد.

قیمت لوله فولادی آهن رسان

همان‌طور که می دانید محصولات و مواد آهنی و فولادی بر اساس وزنی که دارند به فروش می‌رسند بنابراین لوله بر اساس وزنی که دارد قیمت متفاوتی نیز خواهد داشت برای محاسبه وزن لوله از فرمول های مشخص استفاده می شود قطر لوله طول لوله و ضخامت لوله در اندازه گیری وزن آن مورد استفاده قرار می‌گیرند قیمت لوله فولادی بر اساس جنس کارخانه سازنده استاندارد ساخت متفاوت است اگر در هنگام خرید لوله با اصطلاحاتی مثل قطر اسمی لوله مواجه شدید به این نکته توجه داشته باشید که بر حسب اندازه قطر اسمی می‌توان حداکثر فشار مورد تحمل لوله را تخمین زد گفته می شود لوله فولادی که در آن قطر لوله کمتر از ۱۲ اینچ باشد قطر اسمی و قطر خارجی با هم برابر هستند و اگر قطر لوله های بالاتر از ۱۴ اینچ باشد قطر اسمی و قطر خارجی با هم برابر نبوده و باید محاسبه نمود.

لوله

قیمت لوله آهنی دست دوم آهن رسان قیمت لوله قیمت قوطی آهن قیمت لوله آهنی سیاه قیمت لوله فلزی قیمت لوله سیاه دست دوم قیمت لوله آب فلزی قیمت هر شاخه لوله گالوانیزه قیمت لوله درزدار سبک در وب سایت آهن رسان  قیمت لوله بدون درز سپاهان قیمت لوله فلزی سبک ایران جیب قیمت لوله قیمت لوله هندریل قیمت لوله فولادی درزدار قیمت لوله گاز فشار قوی لیست آهن فروش اصفهان شماره تلفن اهن الات اصفهان در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت میلگرد در چابهار قیمت روز آهن 14 اصفهان در بیرجند قیمت آهن اصفهان آهن آلات هاشمی اصفهان قیمت آهن ملل اصفهان آهن  قیمت آهن در سبزوار قیمت اتصالات آهن قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت اهن صنعتی قیمت میلگرد لحظه ای سایت آهن رسان  قیمت روز آهن 14 اصفهان در بیرجند قیمت پروفیل 20*20  قیمت آهن کیلویی قیمت آهن اهواز قیمت آهن اصفهان قیمت قوطی آهن قیمت روز آهن 14 اصفهان آهن آنلاین قیمت آهن امروز کاهش قیمت آهن امروز در فیلم های تحلیل قیمت سایت آهن رسان با ما همراه باشید.

قیمت لوله آهنی

مثل دیگر محصولات فلزی آهنی و فولادی تحت تأثیر قیمت نفت دلار قراضه میزان تقاضا قیمت حامل های انرژی هزینه حمل و نقل قیمت مواد اولیه و عوامل دیگر تغییر می کند. درصورتیکه قصد خرید لوله فولادی را دارید با ما تماس بگیرید تا پایین ترین قیمت بازار را به شما ارائه دهیم. همچنین برای خرید لوله به قیمت کارخانه مشاوران خرید و فروش ما در این زمینه تمام تلاش خود را می‌کند تا شما محصولی با کیفیت و در عین حال ارزان تهیه نمایید.