خرید میلگرد با قیمتی منصفانه

قیمت میلگرد

میلگرد چیست، انواع آن کدام است و قیمت میلگرد در بازار آهن آلات به چه چیزهایی وابسته است. از این محصول در کجا استفاده می شود. با ما همراه باشید و نظرات خود را در این زمینه به اشتراک بگذارید. میلگرد یکی از محصولات و مقاطع فولادی پر کاربرد در صنایع مختلف به خصوص در ساخت و ساز است. میلگرد یک میله فولادی (فلزی) است که دارای ویژگی های مکانیکی و شیمیایی خاصی است. این میله فلزی را معمولاً در ساختمان‌ها و برای مقاوم سازی بتن استفاده می کنند. در واقع میلگردها را به صورت شبکه ای به هم متصل می کنند و بعد عمل بتن ریزی در میان این شبکه های فلزی انجام می شود تا بعد از خشک شدن بتن بین آن و این میله ها چسبندگی ایجاد شود و استحکام و مقاومت کششی بتن افزایش می یابد.

قیمت میلگرد

به کاری که در آن میلگردها را به صورت شبکه ای به هم متصل می کنند، اصطلاحاً آرماتوربندی گفته می شود. آرماتوربندی برای پی سازی ساختمان، در ساخت ستون‌های ساختمان، در ساخت دیوارها و سقف ساختمان ها اجرا می شود. در آرماتور بندی از میلگردهای معمولاً آجدار استفاده می شود و با استفاده از سیم های مفتولی و یا جوشکاری آن‌ها را به هم متصل می کنند. در آرماتور بندی به دلیل اینکه معمولاً از میلگردهای آجدار استفاده می شود و بعدا این آرماتورها تحت نیروهای برشی و کششی قرار می گیرند و به خاطر اینکه جوشکاری میلگردهای آجدار به خصوص انواع A3 و A4 اصولی نیست و همچنین به خاطر اینکه وقتی از جوشکاری برای اتصال میلگردها استفاده می شود مقاومت کششی آن‌ها را محدود می کند، معمولاً در آرماتور بندی از سیم مفتول یا سیم آرماتوربندی برای اتصال میلگردها استفاده می شود.

انواع میلگرد و کاربرد آن

میلگرد ها بر اساس کاربردشان طراحی و تولید می شوند، یعنی بر اساس نیاز صنایع، کارخانه ها انواع میلگرد را با مشخصات مکانیکی و شیمیایی مختلف تولید می کنند. وقتی صنایع به میلگردهای ضد زنگ نیاز پیدا کردند، کارخانه روش های مختلفی برای تولید میلگردهای ضد زنگ و میلگردهایی که در برابر عوامل خورنده محیطی مثل، آب و اکسیژن، آب شور، اسید و باز، مواد شیمیایی، مواد روغنی و … مقاومت بالایی داشته باشند و دوام و پایداری خود را حفظ کنند، ارائه دادند.

امروزه در جهان میلگردها را بر اساس کاربردی که دارند در انواع و دسته های مختلفی تولید می کنند. به طور خلاصه می توان انواع میلگرد را به صورت زیر معرفی کرد:

در حالت کلی یک میلگرد یا ساده است و یا آجدار.

هر یک از این میلگردهای ساده و آجدار می توانند از مواد مختلفی و در جنس متفاوت تولید شوند؛ مثلاً میلگرد فولاد کربنی، میلگرد فولاد ضد زنگ، میلگرد فولاد با پوشش اپوکسی، میلگرد گالوانیزه، میلگرد فایبرگلاس، آلومینیومی، مسی و…

میلگردهای ساده و آجدار که از جنس فولاد و آلیاژهای مختلفی از فولاد ساخته می شوند، در هنگام ساخت ممکن است به یکی از دو روش آلیاژی و یا ترمکس تولید شوند. میلگرد هایی که به روش ترمکس ساخته می شوند برای مناطق زلزله خیز توصیه نمی شوند؛ زیرا این میلگردها به محض اینکه تولید می شوند، به خاطر نداشتن ویژگی های استحکام و سختی ایده آل، به سرعت و با عبور از لوله های آب سرد می شوند تا سختی سطحی به دست آورند. در حالی که لایه بیرونی این میلگردها دارای سختی مناسبی است، لایه های درونی و مغز این میلگردها نرم است و استحکام مورد نیاز را ندارند.

اما میلگردهایی که به روش آلیاژی ساخته می شوند، از همان ابتدا با افزودن فروآلیاژها و عناصر مختلف به ترکیب شیمیایی فلز، سختی، استحکام و خصوصیات مکانیکی مورد نظر را به دست می آورند و بعد از تولید به آرامی و در دمای اتاق سرد می شوند. میلگردهای آلیاژی بعد از سرد شدن در تمام قسمت‌ها و در تمام لایه‌های سطحی و درونی دارای میزان استحکام و خصوصیات یکسانی است.

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد امروز در بازار آهن

یکی از موضوعات مهم در پروژه های ساخت و ساز به حداقل رساندن هزینه ساخت در کنار حفظ کیفیت و افزایش عمر سازه است. مهندسین ساختمان و عمران در تلاش اند میلگرد مورد نیاز و مصرفی ساخت و ساز خود را با نرخ کارخانه تهیه کنند، از بهترین میلگردهایی که در بازار وجود دارد استفاده کنند، میلگردهایی که می خرند دارای شناسنامه بوده و استانداردهای لازم و مورد نیاز آن‌ها را تأمین کنند.

از طرفی می بینیم که قیمت مقاطع آهنی در بازار مدام در حال تغییر و در نوسان است. دلیل این نوسان در قیمت آهن آلات دلایل متعددی دارد؛ اما آنچه مهم است اطلاع از قیمت روز میلگرد و سایر مقاطع فولادی است. برای این مورد شما خریداران و مصرف کنندگان آهن و فولاد می توانید با مراجعه به وب سایت های معتبر و تأمین کنندگان با سابقه، مورد اعتماد و برتر آهن آلات، از قیمت روزانه این محصولات مطلع شوید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات، دریافت خدمات جانبی همچون خدمات برشکاری، خم‌کاری، جوشکاری، آهنگری و غیره نیز می توانید با این شرکت ها در تماس و تعامل باشید.

برای خرید میلگرد با قیمت مناسب و اقتصادی و کاهش هزینه های ساخت و ساز پس از تماس با آهن فروشان معتبر، خرید با قیمت کارخانه انجام دهید و بار خود را در هر شهر و هر آدرسی به موقع و سریع دریافت کنید.

چه کارخانه هایی میلگرد تولید می کنند

کارخانه های داخل کشور معمولاً میلگرد مورد نیاز و مصرفی صنایع کشور را تأمین می کنند و خیلی کم به میلگردهای وارداتی نیاز پیدا می شود. کارخانه هایی که میلگرد تولید می کنند شامل ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، راد همدان، فایکو، شاهین بناب، شاهرود، سمنان، ظفر بناب، درپاد تبریز و چندین کارخانه دیگر است.

میلگردهای تولید شده در این کارخانه ها معمولاً با استانداردهای ملی و بین المللی ساخته می شوند. سایز میلگرد ها که درواقع همان قطر میلگرد است، در کارخانه های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال کارخانه فایکو فقط میلگردهای در سایز 8 تا 32 میلی متر تولید می کند در حالی که کارخانه فولاد خراسان می تواند میلگردهای با اندازه 10 تا 50 میلی متر نیز تولید کند.

معمولاً میلگردهایی که دارای سایز خیلی کم و باریک هستند (کمتر از 15 میلی متر) را هم به صورت کویل و هم به صورت شاخه بسته بندی می کنند و میلگردهای با قطر بالاتر را به صورت شاخه بسته بندی می کنند.