انواع مقاطع فولادی و مشخصات آن

انواع مقاطع فولادی و مشخصات آن

نوع بخش فولادی و استفاده از آن را می توان با میزان کربن ، کارهایی که در طول تولید و مواد آلیاژی انجام می شود شناسایی کرد. و مشخصات آن  مقدار کربن مورد استفاده در قسمت فولادی از 0.07٪ تا 1.7٪ متغیر است. نوع بخش فولادی ساختمان که متعلق به دسته فولاد کم کربن و فولاد شکننده است. فلز ورقه‌ای  همچنین در سرما قابل استفاده است. به طور متوسط ​​، فولاد کربن در رده فولاد سخت قرار می گیرد و حتی فولادهای کربن بالا و سازندگان ابزار در برابر ضربه های فیزیکی بسیار مقاوم هستند. در زیر نکاتی برای معرفی بخش های فولادی و بخش های استاندارد فولادی ارائه می دهیم. که روش جوشکاری فلزات آهنی را در مقاله مربوط به آن بررسی میکنیم.

نوع بخش فولادی ساختمانی

در استاندارد برای قطعات فلزی سازه ، این فولاد کریستالیزه شده با محتوای کربن 0.16 تا 0.25٪ است

نوع بخش فولادی توخالی

مقاطع فولادی توخالی از نوع مربع یا مستطیل شکل است.مواد افزودنی فلزی در ساخت: تکنیک ها و نگرانی ها  که از ورق های فولادی ساخته شده است. این ورق ها ابتدا از یک مدار الکتریکی با فرکانس بالا عبور می کنند ، سپس تا جایی که انتها ذوب شوند و به یکدیگر متصل شوند ، گرم می شوند. انواع مقاطع فولادی و مشخصات آن

شکل های مختلف بخش های فلزی:

شکل های مختلف بخش های فلزی به شرح زیر است:

1) بخش گوشه

2) بخش گوشه

3) بخش T

4) بخش I شکل

5) اتصالات گرد

6) اتصالات مربع

7) بخش مسطح

اسکلت ساختمان

8) صندلی دنده

9) ورق صفحه

10) صفحه فلزی

پانل های دیواری فلزی

11) استحکام بالا (HYSD)

12) اتصالات فولادی ساده

13) اتصالات حرارتی

14) اتصالات جوش داده شده مش

ساخت و ساز یکی از مهمترین صنایعی است که در آن از فولاد استفاده می شود. صنعت ساخت و ساز بیش از 50٪ تقاضای جهانی فولاد را تشکیل می دهد. دلیل استفاده انواع مختلف فولادی در ساختمانها به دلیل رنگ ، بافت و شکل آنهاست. این ویژگی ها به معماران آزادی طراحی بیشتری می بخشد. انواع مقاطع فولادی و مشخصات آن ترکیب قدرت ، دوام ، زیبایی ، ابعاد دقیق و انعطاف پذیری به معماران پارامترهای گسترده تری برای ایده های جدید می بخشد. توانایی فولاد با مسافت طولانی فضای بزرگی را بدون ستون های میانی یا دیوارهای تحمل ایجاد می کند که به سرعت در هر فصلی قابل نصب است.نمای ساختمانهای امروزی می تواند به سرعت و به سرعت تغییر کند. مستاجرها ممکن است تغییری بخواهند که بار را به طور قابل توجهی روی زمین افزایش دهد. برای ایجاد طرح های جدید داخلی برای نیازهای مختلف و استفاده از فضا می توان دیوارها را دوباره طراحی کرد. سازه فولادی می تواند در برابر این تغییرات مقاومت کند. آشنایی با انواع پروفیل و روش های استفاده از آن ها در صنعت از جمله بخش های مهمی است که برای شروع کا باید دانست .

کاربرد فولاد در ساخت و ساز

از خانه ها و پارکینگ ها گرفته تا مدارس و آسمان خراش ها ، ساختمان ها برای استحکام ( اطلاع از قیمت روز میلگرد) به فولاد متکی هستند. فولاد همچنین برای روکش فلزی سقف ها و دیواره های خارجی استفاده می شود. انواع مقاطع فولادی و مشخصات آن براساس گزارش جدید سازمان ملل که در سال 2019 منتشر شد ، انتظار می رود. 7 ماده سازگار با محیط زیست برای ساخت سبز  جمعیت جهانی طی 30 سال آینده 2 میلیارد نفر رشد کند. این شهرنشینی سریع از 7.7 میلیارد امروز به 9.7 میلیارد در سال 2050 همراه خواهد بود.

بخش فولادی توخالی

مقاطع توپی توخالی ، مربعی یا مستطیلی معمولاً از ورقهایی ساخته شده اند که به طور متناوب خم می شوند تا کاملاً بسته شوند و سپس از طریق یک مدار الکتریکی با فرکانس بالا عبور می کنند تا انتهای آن تا نقطه ذوب آنها گرم شود. سپس انتهای لوله را فشار دهید تا بخش لوله کامل شود. انواع مقاطع فولادی و مشخصات آن  برآمدگی های اضافی را از سطح خارج کرده ، قیمت تیرآهن کرمانشاه در تهران قسمت توخالی را تا دمای 950-850 درجه سانتیگراد و رول داغ گرم کنید.قیمت میلگرد میانه در مشهد تا آن را به بخش فولادی مورد نظر تبدیل کنید. لوله های کوچکتر در دمای 1050-950 درجه سانتیگراد گرم می شوند و برای رعایت مشخصات استاندارد کشیده می شوند.