جوش سر به سر میلگرد

جوش سر به سر میلگرد

بسیاری از فعالان ساخت و ساز جوشکاری سر به سر میلگرد را اساسی ترین روش اتصال و قیمت روز میلگرد می دانند. در این روش ، دو انتهای آرماتور در جلوی شعله قرار گرفته و با فشار یکنواخت به یکدیگر متصل می شوند. قیمت تیرآهن کرمانشاه در تهران همچنین به عنوان تقویت کننده سر تقویت کننده شناخته می شود ، این روش مقاومت مفصل را بالا می برد و در نهایت باعث افزایش استحکام سازه می شود ، جوش سر به سر میلگرد به طوری که استحکام نقطه اتصال از سایر قسمت های تقویت کننده بیشتر است. علاوه بر این ، در سازه هایی که تعداد اتصالات زیادی دارند ، می توان میزان اتصالات مورد استفاده را تا 30٪ کاهش داد. قیمت میلگرد میانه در مشهد در ابتدای این مقاله ، ما به طور خلاصه به روش های مختلف اتصال اتصالات پرداختیم ، سپس نگاهی دقیق تر به جوشکاری سر به سر اتصالات انداختیم.

نوع روش اتصالی

بدون شک استحکام و قابلیت اطمینان بالا در انواع مختلف ساختار بسیار مهم است. در سازه های فولادی(انواع مقاطع فولادی) ، به ویژه در صنعت ساخت و ساز ، بارهای مختلف و فشارهای مکانیکی از جمله تنش ، پیچ خوردگی و خم شدن ، قیمت تیرآهن فایکو در مشهد اهمیت کیفیت مشترک و راههای مختلف برای حل این مشکل را دو چندان می کند. بطور کلی انواع روش های اتصال اتصالات را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

  1. روش همپوشانی

اتصال به روش مکانیکی یا اتصال

همچنین به آن جوشکاری سر یا جوشکاری فشار گاز ، جعل سر گفته می شود. (جوشکاری گاز نوار)

همچنین به عنوان همپوشانی شناخته می شود ، این روش ساده ترین روش برای اتصال دو اتصالات به یکدیگر است. این روش نسبت به سایر روش ها از قابلیت اطمینان و مقاومت کمتری برخوردار است و از اتصال اتصالات قطر بزرگ با استفاده از این روش جلوگیری می کند.جوش سر به سر میلگرد با استفاده از روش لانه سازی سطح مقطع بیشتری از هر آرماتور حاصل می شود ، باعث افزایش مصرف آرماتور می شود و برای بسیاری از مواد مقرون به صرفه نیست.

قیمت ورق گالوانیزه و رنگی

اتصال از طریق روش مکانیکی یا اتصال

اتصال مکانیکی به شیر بسیاری از مشکلات روش Orlep را برطرف می کند ، اما مسئله جدیدی را اضافه می کند. روش اتصال هزینه های زیادی دارد و به طور موقت در بسیاری از پروژه ها توجیه اقتصادی ندارد. تجهیزات ویژه استفاده از این روش دلیل دیگری برای محدود کردن استفاده از اتصالات مکانیکی است.

قیمت ورق سیاه صنعتی

جوشکاری گاز آرماتور توسط آرماتور

در روش جوشکاری سر به سر ، مضرات دو روش دیگر از بین می رود و سطح مقطع به دست آمده از این روش مقاومت خوبی خواهد داشت. جوش سر به سر میلگرد پس از استحکام ، صرفه جویی در مصرف تقویت می تواند دومین مزیت این روش در نظر گرفته شود که با توجه به تأثیر هزینه تقویتی در هزینه معرفی سازه ، عامل مهمی در تصمیم گیری طراح خواهد بود. این روش در زیر کاملاً توضیح داده خواهد شد. با پروفیل و انواع آن آشنا شوید.

جوش یا جعل تقویت شده

در این روش ، درز بین دو قطعه از گرما خفه می شود و پس از اعمال فشار مکانیکی ، دو قسمت با هم مخلوط می شوند تا یک اتصال ایجاد شود. گرمای لازم برای فرآیند جوشکاری با احتراق گاز استیلن به نام جوش اکسی استیلن تأمین می شود. در بخش زیر به طور خلاصه این روش توضیح داده شده و در هنگام جوشکاری میلگردهای سر از سر به آن استفاده می شود.

جوشکاری اکسیژن – استیلن

یکی از متداول ترین روش های جوشکاری گاز جوش اکسیاستیلن است. دلیل نامگذاری این فرآیند این است که از سوخت استیلن به همراه اکسیژن برای تولید گرما استفاده می کند ، منبع حرارتی مورد نیاز برای فرآیند جوشکاری است. در این روش از دو گاز اکسیژن و استیلن در دو مخزن جداگانه استفاده می شود که در دو مخزن جداگانه قرار دارند جوش سر به سر میلگرد  و در آنجا با وجود شعله با لوله مخلوط می شوند و ترکیب حاصل از آن مشتعل می شود و در محل مورد نظر قرار می گیرد تا ذوب و جوشکاری فلزات شود. اراده. فرآیند جوش زمانی کامل می شود که قطعات ترکیبی و یکپارچه خنک شوند.

اتصال بین سر آرماتور و جعل استیل اكسی

در این روش از جوشکاری اکسیاستیلن برای گرم کردن مقطع آرماتور استفاده می شود. حلقه های آتش با قرار دادن چندین شعله در اطراف آرماتور برای جوشکاری حتی گرم و با کیفیت بالا تشکیل می شوند. جوش سر به سر میلگرد گرمای حاصل از احتراق گاز استیلن مقطع آرماتور را به مرحله خمیر سوق می دهد. تعهد به کیفیت در ساختارهای ضد زنگ این روش یک روش جوشکاری مصنوعی نیست و روند در مرحله جامد صورت می گیرد. همچنین باید اضافه کنیم که در پایان ساختار مولکولی این فلزات در محل اتصال تغییر خواهد کرد و در نهایت باعث افزایش استحکام باند در نتیجه فورج شدن سر در مقایسه با روشهای اتصال (مکانیکی) و همپوشانی (همپوشانی) خواهد شد.

 مزایای استفاده از اتصالات جوش داده شده

استفاده از این نوع اتصالات به دلایل مختلف از جمله ساخت سد ، سازه بتونی ، ساخت پل و بسیاری از صنایع دیگر در صنایع مختلف بسیار محبوب است.