روشهای مختلف گالوانیزه چیست؟

گالوانیزه چیست؟

 1. گالوانیزه داغ داغ دسته ای
  فلزکاری
  گالوانیزه الکترو
  پیش گالوانیزه
  شیردوشی

وقتی نوبت به استفاده از موادی مانند آهن یا فولاد برای اهداف صنعتی ، تجاری یا ساختمانی می رسد ، مهم است که آنها بتوانند در برابر هرگونه تغییر شدید هوا یا دما مقاومت کنند. به عنوان مثال ، فولاد در حال حاضر از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است که آن را به یکی از ترجیح داده شده ترین مواد برای دوام سازه ها تبدیل می کند. با این حال ، ماده کاملاً در برابر خوردگی مقاوم نیست. به همین ترتیب ، آیا شما مواد گران قیمت فولاد را هدر می دهید؟ تولید کنندگان روشهای مختلف گالوانیزه را به منظور افزایش سطح مقاومت اعمال می کنند. روشهای مختلف گالوانیزه چیست؟

گالوانیزه یا گالوانیزه به سادگی به روشی برای محافظت از انواع مختلف فلزات در برابر خوردگی ، مانند زنگ زدگی اشاره دارد. اگرچه روشهای دیگری نیز برای دستیابی به همان نتیجه وجود دارد ، اما گالوانیزه کردن متداول ترین روش است.

این روش به طور معمول شامل استفاده از یک لایه نازک از روی روی یک فلز ضخیم تر به منظور محافظت از فلز از محیط اطراف است. به عنوان مثال ، بدون این روش ، فولاد ضد زنگ میزان خوردگی بالاتری را تجربه می کند و باید با خرد شدن مواد ، جایگزین شود و خصوصیات فیزیکی آن ضعیف شود.WDXRF چگونه کار می کند؟

اگر می خواهید در مورد روش های مختلف گالوانیزه بیشتر بدانید ، ادامه مطالعه به نفع شما خواهد بود. روشهای مختلف گالوانیزه چیست؟

گالوانیزه داغ داغ دسته ای

قبل از شروع هر فرآیند گالوانیزه ، مهمترین مرحله اطمینان از این است که فلز مورد نظر تحت نظافت دقیق قرار گرفته است. این امر به منظور جلوگیری از گیر نکردن کثیفی و یا زائدات غیرضروری در زیر سطح پوشش روی است.

در گالوانیزه غوطه وری دسته ای که از آن به عنوان گالوانیزه عمومی نیز یاد می شود ، فولاد برای پاک سازی چربی ، روغن و اکسیدها از نظر شیمیایی تمیز شده است. تمیز کردن مهمترین مرحله در هر فرآیند گالوانیزه است ، زیرا پوشش روی نمی تواند واکنش دهد و متعاقباً به فولاد بچسبد ، و باعث می شود پوشش روی بخشی از آن باشد.فلزات گروه پلاتین منبع جدیدی دارند

گالوانیزه غوطه ور گرم به سادگی شامل غوطه وری فولاد در یک حمام بزرگ روی مذاب است – شامل بیش از 98٪ روی خالص و سایر مواد افزودنی مانند آلومینیوم ، به عنوان مثال باعث براق شدن پوشش و سایر ویژگی ها می شود تا ظاهر یکنواخت تر . روشهای مختلف گالوانیزه چیست؟

محافظان فلز

فلزکاری

شکل دیگر گالوانیزه ، فلزکاری نامیده می شود. این فرآیند اغلب به عنوان اسپری حرارتی شناخته می شود. در حالی که متالیزاسیون معمولاً با گالوانیزه غوطه وری گرم دسته ای ترکیب می شود ، دو فرآیند پوشش روی از نظر نحوه پیوند روی با فلز پایه متفاوت است.

به عنوان مثال ، فلزکاری تا حد زیادی بر روی چسبندگی مکانیکی روی متمرکز شده است. به همین دلیل ، مهم است که فولاد کاملاً تمیز شده و عاری از چربی ، روغن ، بقایا یا اکسیدهای دیگر باشد. پیوند مکانیکی به شدت به همان روشی که گالوانیزه دسته ای گرم انجام می دهد ، به آماده سازی سطح متکی است. با این حال ، اولی برخلاف مورد دوم ، فقط منجر به یک پوشش روی می شود.آیا لوله های پلاستیکی پاسخی برای مبارزه با فولاد خورنده در فرآوری هیدروکربن است؟

از مواد بدست آمده می توان به روشهای مختلفی – چه برای اهداف کاربردی و چه برای تزئینات – استفاده کرد.

الکترو گالوانیزه

دو روش اول گالوانیزه شامل پیوند روی از طریق یک فرآیند متالورژی و مکانیکی است. از طرف دیگر ، گالوانیزه سازی الکتریکی منجر به اتمام فرآیند الکتروشیمیایی می شود. روشهای مختلف گالوانیزه چیست؟

با آماده سازی سطح ، فلز پایه یا فولاد بار دیگر در یک وان سرد از روی مذاب غوطه ور می شود. همانطور که این اتفاق می افتد ، جریان الکتریکی متعاقباً در حمام اجرا می شود. به منظور محافظت از فولاد ، روی نقش آند را بازی می کند – که یک الکترود با بار مثبت است و قادر به جذب یون های با بار منفی است.

7 ماده سازگار با محیط زیست برای ساخت سبز

اگرچه ممکن است گیج کننده به نظر برسد ، اما در این فرآیند ، فولاد قادر است مقاومت بیشتری در برابر خوردگی از طریق کاتدها بدست آورد – الکترودهای دارای بار منفی. به نظر می رسد که پایان حاصل از طریق استفاده از پوشش های تبدیل که به مقاومت در برابر خوردگی افزوده می شود ، رنگ آن آبی است. روشهای مختلف گالوانیزه چیست؟

قبل از گالوانیزه کردن

قیمت تیرآهن فایکو در مشهد

پیش گالوانیزه سازی اغلب به عنوان گالوانیزه آسیاب نیز نامیده می شود. اگرچه به نظر می رسد نام آن را نشان می دهد ، اما قبل از گالوانیزه لزوماً نشان دهنده روند قبل از گالوانیزه نیست.

برای توضیح بیشتر ، به جای بستر یک ماده فولادی – مانند لوله های فولادی ، به عنوان مثال – یک ورق فولادی ساده از طریق روی مذاب نورد می شود.فلزکاری و ایمنی XRF  سپس ورق تحت فرآیندهای ساخت بعدی قرار می گیرد ، مانند اینکه قبل از اینکه دوباره بارگیری شود ، به شکل برش داده شود.

شیردوشی

قیمت میلگرد میانه در مشهد

 1. در حالی که دو فرآیند اول در این مقاله به طور معمول فرآیندهای گالوانیزه با شدت کم در نظر گرفته می شوند ، دانه بندی کمی متفاوت است. در حالی که هدف این فرآیند ثابت باقی مانده است – افزودن یک لایه روی به فولاد یا آهن به منظور افزایش مقاومت در برابر خوردگی این فرآیند یک کار سخت تر است.
 2. Sherardizing از پودر روی و این بار از حمام روی مذاب استفاده نمی کند.
 3. پودر روی باید در نزدیکی سطح فلز مورد نظر قرار گیرد تا بتواند یک پوشش پیوند انتشار منتشر نسبتاً یکنواخت ایجاد کند.

غذای آماده کلیدی

روشهای مختلف گالوانیزه در هدف خود تقریباً یکسان هستند – برای مثال افزودن یک لایه از روی که باعث ایجاد مقاومت در برابر خوردگی روی آهن یا فولاد می شود. در حالی که برخی از روشهای گالوانیزه کار بیشتری دارند ، برخی از آنها نسبتاً ساده هستند و به سادگی نیاز به یک حمام روی مذاب دارند.قیمت تیرآهن کرمانشاه در تهران در حالی که روشهای دیگری برای گالوانیزه سازی وجود دارد ، امیدوارم راهنمای بالا شما را به ایده کافی در مورد فرآیند پردازش مجهز کند.