آلیاژ فولاد چیست

آلیاژ فولاد چیست

7 مزیت سقف فلزی راه

اگر تا به حال فکر کرده اید که متداول ترین فلز در جهان چیست ، ممکن است تعجب کنید (یا برای آن موضوع شگفت زده نشده است) و متوجه شوید که این فولاد است. فولاد قوی است و کاربرد گسترده ای دارد.  آلیاژ فولاد چیست بسیاری از اشیاء که شما و من به طور مرتب با آنها ارتباط برقرار می کنیم از فولاد ساخته شده اند. با این حال ، با محبوبیت و کاربرد آن ، بسیاری از مردم نسبت به ویژگی های مختلف فولاد ، پیچیدگی ها و موارد استفاده از آن آگاهی ندارند. اگر این حلقه برای شما صادق باشد ، به احتمال زیاد در این پست اطلاعات جالبی پیدا خواهید کرد.

ریشه آلیاژهای فولادی امروز

فولاد ابتدا با استخراج سنگ آهن از زمین ساخته شد و سنگ های معدنی را در کوره برای حذف ناخالصی ها و افزودن کربن تولید کردند. روند ساخت فولاد امروز شامل بازیافت فولاد موجود است. چه از زمین استخراج شود و چه بازیافت شده ، فولاد ترکیبی از آهن و کربن است.

7 ماده سازگار با محیط زیست برای ساخت سبز

به عنوان یک ماده 100٪ قابل بازیافت ، محدودیتی برای چند بار استفاده مجدد از فلز و مجدداً وجود ندارد. مطابق با انستیتوی آهن و فولاد آمریکا ، آلیاژ فولاد چیست “کوره های فلزی سازی آمریکای شمالی نزدیک به 70 میلیون تن ضایعات فولادی خانگی را برای تولید فولاد جدید مصرف می کنند … با استفاده از جوش سر به سر میلگرد ضایعات فولادی برای ساختن فولاد جدید ، صنعت فولاد آمریکای شمالی از انرژی ، انتشار ، مواد اولیه و منابع طبیعی استفاده می کند.”

 

به علاوه ، بازیافت فولاد منجر به از بین رفتن کیفیت یا قدرت نمی شود.گروه های فولادی: ضد زنگ ، کربن ، ابزار و آلیاژ وقتی برای اولین بار سعی می کنید فولاد را بفهمید ، آسان به پایان می رسد. و این تا حدی به این دلیل است که فولاد از چهار گروه مجزا ساخته شده است. با درک کمی در مورد این گروه ها ، اطلاعات مربوط به فولاد را کمی هضم تر خواهید یافت. چهار گروه از جنس استنلس استیل ، کربن ، ابزار و آلیاژ هستند و بر اساس ترکیب شیمیایی گروه بندی می شوند.

قیمت ورق گالوانیزه و رنگی

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ به دلیل مقاوم در برابر خوردگی در چهار گروه شناخته شده است. فولاد ضد زنگ به طور معمول شامل کروم ، نیکل یا مولیبدن است که این آلیاژها در حدود 11 تا 30 درصد از فولاد را تشکیل می دهند. آلیاژ فولاد چیست

 

به فولاد ضدزنگ احتیاج دارید؟

یک نقل قول سریع دریافت کنید

از چهار گروه فولادی ، فولاد ضدزنگ مشهورترین است. این ماده معمولاً در مواد غذایی ، فرآوری مواد غذایی ، ابزار پزشکی ، سخت افزاری و لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

فولاد کربن

فولاد کربن و فولاد ضد زنگ همان عناصر اصلی آهن و کربن را دارند ، اما ترکیب آنها در ترکیب متفاوت است. فولاد کربن دارای کمتر از 10.5 درصد آلیاژ است. معمول است که فولاد کربن را به سه زیر شاخه قیمت روز میلگرد تقسیم کنیم: فولاد کم کربن (0.03-0.15٪ کربن) ، فولاد کربن متوسط ​​(0.25٪ -0.50٪ کربن) و فولاد کربن بالا (0.55٪ -1.10٪ کربن).

قیمت ورق سیاه صنعتی

با افزایش درصد کربن ، فولاد سخت تر می شود و خم یا جوش سخت تر می شود. فولادهای کم کربن به دلیل داشتن هزینه های تولید کمتر ، انعطاف پذیری بیشتر و افزایش سهولت استفاده در تولید بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. فولادهای کم کربن به احتمال زیاد تحت استرس تغییر شکل می یابند ، در حالی که فولادهای کربنی بالا برای شکستن تحت فشار بیشتر کمک می کنند. آلیاژ فولاد چیست فولادهای کم کربن معمولاً در پانل های بدنه خودکار ، پیچ و مهره ها ، لامپ ها ، لوله های بدون درز و صفحه فولادی استفاده می شوند.

قیمت میلگرد میانه در مشهد

فولاد ابزار

فولادهای ابزار دارای کربن بین 0.5 تا 1.5 درصد هستند. فولاد ابزار حاوی مواد افزودنی دیگری از جمله تنگستن ، کروم ، وانادیوم و مولیبدن است. فولادهای ابزار به دلیل سختی و توانایی نگه داشتن لبه برش در دمای بالا شناخته شده اند. آلیاژ فولاد چیست این ، همراه با مقاومت در برابر سایش و تغییر شکل ، باعث می شود فولاد ابزار کاملاً مناسب برای استفاده در ماشینکاری و ساخت ابزار باشد.

استعلام قیمت ورق A283

فولاد

اگر از لحاظ فنی فنی هستید ، فولادی که در بین این چهار طبقه بندی گروه قرار می گیرد ، آلیاژ است ، اما این چیزی نیست که من در اینجا در مورد آن صحبت می کنم. “فولاد آلیاژی” با “آلیاژهای فولادی” متفاوت است. بنابراین ، فولاد آلیاژی چیست؟ فولاد آلیاژی از فولادی است که در ترکیب آن حدود 5٪ عناصر آلیاژی را شامل می شود. قیمت تیرآهن کرمانشاه در تهران  این عناصر آلیاژی می توانند شامل منگنز ، کروم ، وانادیوم ، نیکل و تنگستن باشند. افزودن عناصر آلیاژی باعث افزایش قابلیت ماشین کاری و مقاومت در برابر خوردگی می شود. از فولاد آلیاژی بیشتر برای ساخت لوله ها بخصوص لوله ها برای کاربردهای مرتبط با انرژی استفاده می شود. همچنین در ساخت عناصر گرمایش در وسایلی مانند توستر ، ظروف نقره ، گلدان و قابلمه و ظروف مقاوم در برابر خوردگی استفاده می شود. من امیدوارم که شما به طور کلی درک بهتری از فولاد داشته باشید. قیمت تیرآهن فایکو در مشهد و فولادهای چهار گروهی اغلب به صورت فولادی ضدزنگ ، فولاد کربن ، فولاد ابزار و فولاد آلیاژی شکسته می شوند. اگر می خواهید در مورد فولاد ضدزنگ اطلاعات بیشتری کسب کنید ، در صورت تمایل یک نسخه رایگان از وایت پاپ فولادی ما را بارگیری کنید: